Ünlü Romancıdan Başbakana Bitkisel Sağlık Seti

Aşk romanlarının en ünlü yazarı Barbara Cartland; dönemin İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher’e bitkisel ürünlerden oluşan sağlık seti göndermiş ve üzerine bir de açıklayıcı not iliştirmiş…

Ünlü Romancıdan Başbakana Bitkisel Sağlık Seti

Aşk romanlarının dünyaca ünlü yazarı Barbara Cartland, sağlığına son derece düşkündü. Alternatif tıp ürünlerini kullanarak zinde/dinç kalmayı başardı. Hatta Cartland; kullandığı alternatif/bitkisel ürünleri çevresine ve tanıdıklarına da önerdi. Dönemin İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher’e kullandığı seçkin bitkisel ürünlerden paket hazırlattı ve üzerine açıklayıcı bir not da iliştirdi.

Bir rivayete göre 700, bir başka rivayete göre 800 civarında aşk romanı yazan, eserleri dünyanın her yöresinde milyonlarca satan Barbara Cartland; yılda ortalama 23 kitap kaleme alırdı. Cartland; yoğun/disiplinli çalışması neticesinde bazı sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak için tedbirler de geliştirdi. Özel doktorunun önerilerinin yanında, yakın çevresinin tavsiyelerine de kulak verdi: Uzakdoğu’dan alternatif/bitkisel tıp ürünleri getirtti. Reçeteleri cesaretle uyguladı ve beklediğinden daha iyi sonuç aldı. Aşırı yorgunluğu gitti; vücudunda dinçleşme görüldü; yüz derisi estetik yaptırmışcasına gerildi. Oğlunun ve yakın dostlarının iltifatlarını kabul etmekte zorlansa da; kazandığı dinçlik ve enerji, iltifatların abartı olmadığını ortaya koydu. Çok sevdiği oğlu da, bitkisel ürünlerden beklediğinden fazla yarar sağladı.

İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher, 11 yıl boyunca ülkesinin 2 numaralı koltuğuna oturdu ve yönetti. Çok yoğun ve disiplinli bir program sürdürdü. Thatcher’in yakın çevresinin açıklamasına göre, günde 4 saat uyuyabildi. Aşırı yoğunluk/gerginlikten sürekli şikâyetçiydi. Rahatlamak için düşük voltajlı elektrik verilmiş banyo kullandı. Çok yakın çevresi dışında kimsenin bilmediği banyo seansları her gün tekrarlandı.

Ünlü romancı Barbara Cartland; müteveffa Prenses Lady Diana’nın üvey büyükannesiydi. İngiliz aristokratları ve politikacılarıyla yakın/sıcak ilişkiler içindeydi. Başbakan Margaret Thatcher’in de yakın dostu, sırdaşıydı. Sık görüşmeseler bile fırsat buldukça laflarlardı.

Cartland; 8 Haziran 1989’da Başbakan Margaret Thatcher’e bitkisel sağlık ürünlerinden oluşan set gönderdi. Bir de not ekleyip, kendi deneyimlerini aktardı. Cartland’ın Thatcher’e yolladığı hediye paketine ilişkin yazışma tam 30 yıl sonra ortaya çıktı. Margaret Thatcher Vakfı’nın Cambridge kentindeki merkezinde arşivde bulunan kısa not da ilgi uyandırdı. Cartland’ın notu şöyleydi: ‘Bu kapsüllerin mucizesine inanamayacaksın. Senin 25 yaşında görünmeni ve hissetmeni sağlayacak. Kendini çok yorgun hissettiğinde kullanabilirsin. Vücudunun her yerine, beynine bile oksijen yolluyor. 51 yaşındaki oğlum bile kendisini 16’lık delikanlı gibi hissediyor…’ 

Arşiv belgelerinden, Cartland’ın, Thatcher’in Başbakanlık’taki özel sekreteri Amanda Ponsonby’a da benzer ürün yolladığı da belirlendi.

Ünlü romancı Barbara Cartland 2000’de, ‘demir leydi’ lakaplı Margaret Thatcher ise 2013’de aramızdan ayrıldı.

Ali Hikmet İnce yazdı.

16 March 2019 21:38
155 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Beyaz Saray’daki ‘İyi Huylu’ Hayaletler

43. ABD Başkanı George W. Bush’un kızları Jenna ve Barbara Bush, Beyaz Saray’da ‘iyi niyetli’ ve ‘iyi huylu’ hayaletlerin olduğunu açıkladı.

Kraliçe’den Kocasına Metres İzni

Cambell yeni kitabında, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve Prens Phillip’in seks hayatı ile ilgili detaylı / mahrem bilgiler verdi

‘Serhafiye’nin Kapatması

Hafiyebaşı Fehim Paşa, sıradan bir muhbir reisi değildi. Sultan 2. Abdülhamid’in süt kardeşi Esvapçıbaşı İsmet Bey’in oğluydu.

5G’de Yüksek Kanser Riski

İngiltere’de bir grup bilim insanının yaptığı araştırmada, 5G teknolojisinin kanser riskini artırdığı belirlendi.

Sahte Diplomalı Sağlık Bakanı

İspanya Sağlık Bakanı Carmen Monton’un (42) diplomasının sahte olduğu ileri sürüldü.

Dünyanın En Zengin Hayırsever Dilencisi

2016’da hayatını kaybeden Pakistan vatandaşı Abdul Satter Edhi (88) dünyanın en zengin ve en hayırsever dilencisiydi.

Kaddafi’nin Sarışın Seksi Özel Hemşireleri

Kaddafi’nin özel hizmetine bakan 5 hemşirenin tamamı da Ukrayna asıllıymış.

Lady Diana’nın Sevgilisi Öldürülmüş

Lady Diana’nın eski İletişim Koçu Peter Settelen tarafından Kensington Sarayı’nda gizlice çekildiği ileri sürülen videolardan oluşan belgesel kafaları karıştırdı.

‘Yunan’ Sevmeyen First Lady

Celal Bayar’ın eşi Reşide Bayar, Yunanları hiç sevmezdi; - bu sebepten ötürü de - Yunan Kralı’nın Türkiye gezisinde resmi törenlere katılmamıştı.

Kraliçe’den Kocasına Metres İzni

Cambell yeni kitabında, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve Prens Phillip’in seks hayatı ile ilgili detaylı / mahrem bilgiler verdi

Kayınvalidenin Cenazesine Gitmeyen First Lady

Basın Danışmanı Vehbi Dinçcan’a göre, Semra Hanım vefalıydı, sevecendi, ağlamasını bilendi. Ama ne iyiliği ne de kötülüğü asla unutmazdı. Zamanı geldiğinde de intikamını alırdı.

Dünyanın İlk İntihar Makinası

Dünyanın ilk ‘intihar makinası’ Sarco, Hollanda’nın Amsterdam kentinde düzenlenecek ‘Cenaze Ürünleri Fuarı’nda sergilenecek.

‘Kral Çıplak!’ Diyen Adam

Aslına bakılırsa, Aziz Nesin’in hayatı soruşturmalar, sürgünler, hapisler, baskılar vb. yıldırmaya yönelik eylemlerle doluydu.

Gelin Damattan 54 Yaş Büyük

Geçen yıl kendisinden 54 yaş küçük bir gençle hayatını birleştiren Amanda Errel (72) evliliğinin birinci yıl dönümünü sade bir törenle kutladı.

Milyarder Çocuklarına Tuvalet Eğitimi

Amanda Jenner (43) adlı İngiliz vatandaşı kadın, zengin çocuklarına tuvalet eğitimi veriyor.

Diğer Tarih Haberleri

CIA; Ağrı Dağı’nda Nuh’un Gemisi’ni Aramış

Nuh’un Gemisi Ağrı Dağı’ndaydı. Önemli tespit 1949 yılına aitti. Bir casus uçağının Sovyetler Birliği üzerinde yaptığı keşif uçuşu sırasında kayıtlara geçmişti.

Dans Ederken Bilgi Toplayan Güzel Kadın Casus

Alman Askerî Ateşe’nin şifreli mesajı maskeyi düşürdü. Askerî Ateşe; H 21 kodlu casusa, 150 bin Fransız Frangı ödeme yapılmasını emrediyordu. Adrese teslim edilecek meblağı alacak kişi Mata Hari’den başkası değildi. Şifreli mesajda belirtilen adreste ünlü dansözün villası bulunuyordu.

2 Bin Yıllık Ölümsüzlük İksiri

Çin’de yapılan arkeolojik kazılarda, 2 bin yıl önce defnedilmiş bir soylunun iskeletinin yanında duran bronz sürahi içinde ‘ölümsüzlük iksiri’ bulundu.

Vikingler Antalya’ya Kadar Gelmiş

Likya Birliği’nin başkenti Patara antik kentinde yapılan kazılarda 9. ve 10. asırdan kalmış Viking kılıcı bulundu.

Yorgan İçine Saklanmış Hazine

Bankaya para yatırmaya üşenen vatandaş, tasarrufunu yorganında saklayınca az daha ‘evindeki bulgurdan oluyordu’.

CHP Kırklar Meclisi’nin Çalışkan Üyesi

Vehbi Koç; üzerine aldığı/üstlendiği her görevi önemser, iyi hazırlanır ve fikirlerini savunurdu.

Sevgililer Günü’nü Bize Tanıtan Gazeteci

Hıncal Uluç; Türk toplumuna 14 Şubat Sevgililer Günü’nü tanıtan ve benimseten kişiydi. Uluç da eşinin uyarısı üzerine konuyu kavramış ve ilk yazıları kaleme almıştı.