Ünlü Romancıdan Başbakana Bitkisel Sağlık Seti

Aşk romanlarının en ünlü yazarı Barbara Cartland; dönemin İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher’e bitkisel ürünlerden oluşan sağlık seti göndermiş ve üzerine bir de açıklayıcı not iliştirmiş…

Ünlü Romancıdan Başbakana Bitkisel Sağlık Seti

Aşk romanlarının dünyaca ünlü yazarı Barbara Cartland, sağlığına son derece düşkündü. Alternatif tıp ürünlerini kullanarak zinde/dinç kalmayı başardı. Hatta Cartland; kullandığı alternatif/bitkisel ürünleri çevresine ve tanıdıklarına da önerdi. Dönemin İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher’e kullandığı seçkin bitkisel ürünlerden paket hazırlattı ve üzerine açıklayıcı bir not da iliştirdi.

Bir rivayete göre 700, bir başka rivayete göre 800 civarında aşk romanı yazan, eserleri dünyanın her yöresinde milyonlarca satan Barbara Cartland; yılda ortalama 23 kitap kaleme alırdı. Cartland; yoğun/disiplinli çalışması neticesinde bazı sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak için tedbirler de geliştirdi. Özel doktorunun önerilerinin yanında, yakın çevresinin tavsiyelerine de kulak verdi: Uzakdoğu’dan alternatif/bitkisel tıp ürünleri getirtti. Reçeteleri cesaretle uyguladı ve beklediğinden daha iyi sonuç aldı. Aşırı yorgunluğu gitti; vücudunda dinçleşme görüldü; yüz derisi estetik yaptırmışcasına gerildi. Oğlunun ve yakın dostlarının iltifatlarını kabul etmekte zorlansa da; kazandığı dinçlik ve enerji, iltifatların abartı olmadığını ortaya koydu. Çok sevdiği oğlu da, bitkisel ürünlerden beklediğinden fazla yarar sağladı.

İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher, 11 yıl boyunca ülkesinin 2 numaralı koltuğuna oturdu ve yönetti. Çok yoğun ve disiplinli bir program sürdürdü. Thatcher’in yakın çevresinin açıklamasına göre, günde 4 saat uyuyabildi. Aşırı yoğunluk/gerginlikten sürekli şikâyetçiydi. Rahatlamak için düşük voltajlı elektrik verilmiş banyo kullandı. Çok yakın çevresi dışında kimsenin bilmediği banyo seansları her gün tekrarlandı.

Ünlü romancı Barbara Cartland; müteveffa Prenses Lady Diana’nın üvey büyükannesiydi. İngiliz aristokratları ve politikacılarıyla yakın/sıcak ilişkiler içindeydi. Başbakan Margaret Thatcher’in de yakın dostu, sırdaşıydı. Sık görüşmeseler bile fırsat buldukça laflarlardı.

Cartland; 8 Haziran 1989’da Başbakan Margaret Thatcher’e bitkisel sağlık ürünlerinden oluşan set gönderdi. Bir de not ekleyip, kendi deneyimlerini aktardı. Cartland’ın Thatcher’e yolladığı hediye paketine ilişkin yazışma tam 30 yıl sonra ortaya çıktı. Margaret Thatcher Vakfı’nın Cambridge kentindeki merkezinde arşivde bulunan kısa not da ilgi uyandırdı. Cartland’ın notu şöyleydi: ‘Bu kapsüllerin mucizesine inanamayacaksın. Senin 25 yaşında görünmeni ve hissetmeni sağlayacak. Kendini çok yorgun hissettiğinde kullanabilirsin. Vücudunun her yerine, beynine bile oksijen yolluyor. 51 yaşındaki oğlum bile kendisini 16’lık delikanlı gibi hissediyor…’ 

Arşiv belgelerinden, Cartland’ın, Thatcher’in Başbakanlık’taki özel sekreteri Amanda Ponsonby’a da benzer ürün yolladığı da belirlendi.

Ünlü romancı Barbara Cartland 2000’de, ‘demir leydi’ lakaplı Margaret Thatcher ise 2013’de aramızdan ayrıldı.

Ali Hikmet İnce yazdı.

16 March 2019 21:38
288 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Beyaz Saray’daki ‘İyi Huylu’ Hayaletler

43. ABD Başkanı George W. Bush’un kızları Jenna ve Barbara Bush, Beyaz Saray’da ‘iyi niyetli’ ve ‘iyi huylu’ hayaletlerin olduğunu açıkladı.

Kraliçe’den Kocasına Metres İzni

Cambell yeni kitabında, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve Prens Phillip’in seks hayatı ile ilgili detaylı / mahrem bilgiler verdi

‘Serhafiye’nin Kapatması

Hafiyebaşı Fehim Paşa, sıradan bir muhbir reisi değildi. Sultan 2. Abdülhamid’in süt kardeşi Esvapçıbaşı İsmet Bey’in oğluydu.

Aşı Olmayan Okula Kayıt Yaptıramayacak

Almanya Sağlık Bakanlığı; kızamık aşısı olmayan çocukların anaokullarına kabul edilmeyeceğini açıkladı.

Yeni Zelanda’nın Ünlü Sütyen Seti

Çin’de nasıl ünlü Çin Setti varsa, Yeni Zelanda’nın da - yaklaşık! - 50 bin sutyenden oluşan Sütyen Seti var.

5G’de Yüksek Kanser Riski

İngiltere’de bir grup bilim insanının yaptığı araştırmada, 5G teknolojisinin kanser riskini artırdığı belirlendi.

Sahte Diplomalı Sağlık Bakanı

İspanya Sağlık Bakanı Carmen Monton’un (42) diplomasının sahte olduğu ileri sürüldü.

Örtülü Ödenek Faresi First Lady’e Ağır Hapis

Honduras’ın eski Devlet Başkanı Porfirio Lobo’nun eşi Rosa Elena Bonilla (52); örtülü ödenekten zimmeti para geçirdiği iddiasından suçlu bulundu; 58 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kraliyet Ailesi Prenslere DNA Testi Yaptırmış

İngiltere Kraliyet Ailesi; Prens Charles’in, büyük oğul Prens William ve küçük oğul Prens Harry’nin babaları olduğunu kesinleştirmek için test yapılmasını şart koştu.

Lady Diana’nın Sevgilisi Öldürülmüş

Lady Diana’nın eski İletişim Koçu Peter Settelen tarafından Kensington Sarayı’nda gizlice çekildiği ileri sürülen videolardan oluşan belgesel kafaları karıştırdı.

‘Yunan’ Sevmeyen First Lady

Celal Bayar’ın eşi Reşide Bayar, Yunanları hiç sevmezdi; - bu sebepten ötürü de - Yunan Kralı’nın Türkiye gezisinde resmi törenlere katılmamıştı.

Kraliçe’den Kocasına Metres İzni

Cambell yeni kitabında, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve Prens Phillip’in seks hayatı ile ilgili detaylı / mahrem bilgiler verdi

Kayınvalidenin Cenazesine Gitmeyen First Lady

Basın Danışmanı Vehbi Dinçcan’a göre, Semra Hanım vefalıydı, sevecendi, ağlamasını bilendi. Ama ne iyiliği ne de kötülüğü asla unutmazdı. Zamanı geldiğinde de intikamını alırdı.

Dünyanın İlk İntihar Makinası

Dünyanın ilk ‘intihar makinası’ Sarco, Hollanda’nın Amsterdam kentinde düzenlenecek ‘Cenaze Ürünleri Fuarı’nda sergilenecek.

‘Kral Çıplak!’ Diyen Adam

Aslına bakılırsa, Aziz Nesin’in hayatı soruşturmalar, sürgünler, hapisler, baskılar vb. yıldırmaya yönelik eylemlerle doluydu.

Gelin Damattan 54 Yaş Büyük

Geçen yıl kendisinden 54 yaş küçük bir gençle hayatını birleştiren Amanda Errel (72) evliliğinin birinci yıl dönümünü sade bir törenle kutladı.

Milyarder Çocuklarına Tuvalet Eğitimi

Amanda Jenner (43) adlı İngiliz vatandaşı kadın, zengin çocuklarına tuvalet eğitimi veriyor.

Diğer Tarih Haberleri

Nazım Hikmet, Fenerbahçe’nin Amigosuymuş

Ünlü şairimiz Nazım Hikmet; gençlik yıllarında futbolla ilgilendi; Kadıköy’de Fenerbahçe’nin maçlarını kaçırmadan izlemeye çalıştı.

Vladimir Putin Uykuyu Seviyor

Putin; günde ortalama 11 saat uyuyor.

Türbanın İlham Perisi: Audrey Hepburn

Şule Yüksel Şenler; İslamcı genç kızların ve hanımların kullandığı türbanın tasarımcısıydı. Kendi anlatımına göre; Audrey Hepburn’ün ‘Charade’ adlı filmde taktığı başörtüsünden ilham almıştı.

Başbakanlığın Kasasından Çıkan Donun Gizemi

İhtilal sonrası Başbakanlık'taki resmi kasadan çıkan ve Yassı Ada Duruşmalarında delil diye kabul edilen kadın donunun 'düzmece delil' ve aslında erkek donu olduğu ileri sürülmüştü.

Türkeş; Menderes’in İdamına Karşı Çıktı

Türkeş’e göre; Yüksek Adalet Divanı’nın verdiği idam hükümleri tadil edilerek hafifletme cihetine gidilmeliydi.

Neron’un Gizli Sığınağı Bulundu

Pitomani (yangın çıkarma hastalığı)nın en önemli isimi, Roma İmparatoru Neron’a ait olduğu ileri sürülen gizli bir oda bulundu.

Cemal Gürsel’in Adnan Menderes’e Mektubu

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan emekli olan Orgeneral Cemal Gürsel; 27 Mayıs Askeri Darbesi’nden hemen önce Millî Savunma Bakanı Ethem Menderes’e önerilerini içeren bir mektup vermişti. Mektup; Başbakan Adnan Menderes’e hitaben yazılmıştı.