Ünlü Romancıdan Başbakana Bitkisel Sağlık Seti

Aşk romanlarının en ünlü yazarı Barbara Cartland; dönemin İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher’e bitkisel ürünlerden oluşan sağlık seti göndermiş ve üzerine bir de açıklayıcı not iliştirmiş…

Ünlü Romancıdan Başbakana Bitkisel Sağlık Seti

Aşk romanlarının dünyaca ünlü yazarı Barbara Cartland, sağlığına son derece düşkündü. Alternatif tıp ürünlerini kullanarak zinde/dinç kalmayı başardı. Hatta Cartland; kullandığı alternatif/bitkisel ürünleri çevresine ve tanıdıklarına da önerdi. Dönemin İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher’e kullandığı seçkin bitkisel ürünlerden paket hazırlattı ve üzerine açıklayıcı bir not da iliştirdi.

Bir rivayete göre 700, bir başka rivayete göre 800 civarında aşk romanı yazan, eserleri dünyanın her yöresinde milyonlarca satan Barbara Cartland; yılda ortalama 23 kitap kaleme alırdı. Cartland; yoğun/disiplinli çalışması neticesinde bazı sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak için tedbirler de geliştirdi. Özel doktorunun önerilerinin yanında, yakın çevresinin tavsiyelerine de kulak verdi: Uzakdoğu’dan alternatif/bitkisel tıp ürünleri getirtti. Reçeteleri cesaretle uyguladı ve beklediğinden daha iyi sonuç aldı. Aşırı yorgunluğu gitti; vücudunda dinçleşme görüldü; yüz derisi estetik yaptırmışcasına gerildi. Oğlunun ve yakın dostlarının iltifatlarını kabul etmekte zorlansa da; kazandığı dinçlik ve enerji, iltifatların abartı olmadığını ortaya koydu. Çok sevdiği oğlu da, bitkisel ürünlerden beklediğinden fazla yarar sağladı.

İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher, 11 yıl boyunca ülkesinin 2 numaralı koltuğuna oturdu ve yönetti. Çok yoğun ve disiplinli bir program sürdürdü. Thatcher’in yakın çevresinin açıklamasına göre, günde 4 saat uyuyabildi. Aşırı yoğunluk/gerginlikten sürekli şikâyetçiydi. Rahatlamak için düşük voltajlı elektrik verilmiş banyo kullandı. Çok yakın çevresi dışında kimsenin bilmediği banyo seansları her gün tekrarlandı.

Ünlü romancı Barbara Cartland; müteveffa Prenses Lady Diana’nın üvey büyükannesiydi. İngiliz aristokratları ve politikacılarıyla yakın/sıcak ilişkiler içindeydi. Başbakan Margaret Thatcher’in de yakın dostu, sırdaşıydı. Sık görüşmeseler bile fırsat buldukça laflarlardı.

Cartland; 8 Haziran 1989’da Başbakan Margaret Thatcher’e bitkisel sağlık ürünlerinden oluşan set gönderdi. Bir de not ekleyip, kendi deneyimlerini aktardı. Cartland’ın Thatcher’e yolladığı hediye paketine ilişkin yazışma tam 30 yıl sonra ortaya çıktı. Margaret Thatcher Vakfı’nın Cambridge kentindeki merkezinde arşivde bulunan kısa not da ilgi uyandırdı. Cartland’ın notu şöyleydi: ‘Bu kapsüllerin mucizesine inanamayacaksın. Senin 25 yaşında görünmeni ve hissetmeni sağlayacak. Kendini çok yorgun hissettiğinde kullanabilirsin. Vücudunun her yerine, beynine bile oksijen yolluyor. 51 yaşındaki oğlum bile kendisini 16’lık delikanlı gibi hissediyor…’ 

Arşiv belgelerinden, Cartland’ın, Thatcher’in Başbakanlık’taki özel sekreteri Amanda Ponsonby’a da benzer ürün yolladığı da belirlendi.

Ünlü romancı Barbara Cartland 2000’de, ‘demir leydi’ lakaplı Margaret Thatcher ise 2013’de aramızdan ayrıldı.

Ali Hikmet İnce yazdı.

16 March 2019 21:38
1,010 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Beyaz Saray’daki ‘İyi Huylu’ Hayaletler

43. ABD Başkanı George W. Bush’un kızları Jenna ve Barbara Bush, Beyaz Saray’da ‘iyi niyetli’ ve ‘iyi huylu’ hayaletlerin olduğunu açıkladı.

Kalbine Mikro Bilgisayar Yerleştirildi

Operasyon sonunda kalp yetmezliği çeken yaşlı kadının hayat standardında gözle görüle(bile)n iyileşme yaşandı.

Kraliçe’den Kocasına Metres İzni

Cambell yeni kitabında, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve Prens Phillip’in seks hayatı ile ilgili detaylı / mahrem bilgiler verdi

‘Serhafiye’nin Kapatması

Hafiyebaşı Fehim Paşa, sıradan bir muhbir reisi değildi. Sultan 2. Abdülhamid’in süt kardeşi Esvapçıbaşı İsmet Bey’in oğluydu.

Yasak Aşk İstifa Getirdi

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock (42), evli danışmanı Gina Coladangelo ile yaşadığı yasak aşkın ortaya çıkması üzerine istifa etmek zorunda kaldı.

Yeterli Aşıyı Sağlayamayan Bakan Azledildi

Ukrayna Sağlık Bakanı Maksym Stepanov (45) yeterli sayıda Covid-19 aşısı temin edemediği gerekçesiyle azledildi.

Sağlık Konferansçısı 'Süper Yayıcı' Çıktı

Çin’de Koronavirüs salgınından korunma yollarını anlatan bir seminerci ‘süper yayıcı’ çıktı.

Koronalı Hasta Düğüne Katılıp Halay Başı Oldu

Ankara’nın Altındağ ilçesinde karantina sürecini konutunda geçirmesi istenen şahıs, önce camiye gitti, sonra sokağındaki düğüne katılıp halay başı oldu.

Corona Aşısından Sorumlu Bakan

Bakanlık görevine ise Irak’tan İngiltere’ye iltica etmiş bir ailenin çocuğu Nadhim Zahawi getirildi.

Fıstık Ezmeli Sandviçle Nükleer Casusluk

Jonathan (42) ve Diana Toebbe (45) adlı karı koca, Batı Virginia’da casusluk yaptıkları iddiasıyla tutuklandı.

Pembe Dev Vatoz

Deniz bilimcilerin Müfettiş Clouseau adını verdikleri, çok nadir rastlanan Manta Ray türü pembe vatoz Avustralya’nın Lady Eliot Adası yakınında yeniden görüldü.

Kirk Douglas: Hayatı Film Yapılacak Aktör

Hollywood’un ‘star sineması’ döneminin son temel direklerindendi. Kendi teri/çabası ile sıfırdan zirveye tırmandı. Ölümsüz pek çok eser de bıraktı. Ailesi de aynı mesleği sürdürdü.

Örtülü Ödenek Faresi First Lady’e Ağır Hapis

Honduras’ın eski Devlet Başkanı Porfirio Lobo’nun eşi Rosa Elena Bonilla (52); örtülü ödenekten zimmeti para geçirdiği iddiasından suçlu bulundu; 58 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kraliyet Ailesi Prenslere DNA Testi Yaptırmış

İngiltere Kraliyet Ailesi; Prens Charles’in, büyük oğul Prens William ve küçük oğul Prens Harry’nin babaları olduğunu kesinleştirmek için test yapılmasını şart koştu.

Anıları Çöplükten Toplanan Parti Genel Başkanı

Türk Solu’nun önemli ismi, TİP - Türkiye İşçi Partisi! -’in son Genel Başkanı Behice Boran’ın yüzlerce mektubu - İngilizce/Türkçe! - ve fotoğrafı çöplükte bulunmuştu.

Safiye Ayla’dan 1,750 Öğrenciye Burs

Tüm mal varlığını Türk Eğitim Vakfı’na bağışlayan müteveffa ses sanatçısı Safiye Ayla’nın 1.750 öğrenciye burs ve maddi destek sağladığı ortaya çıktı.

İdam Cezasına Çarptırılan Ayı

İtalya’nın Trento şehri taşrasında yürüyüşe çıkan Fabio Misseroni (58) ile oğlu Christian Misseroni (28)’ye saldıran ayı idama mahkûm edildi.

Kalbine Mikro Bilgisayar Yerleştirildi

Operasyon sonunda kalp yetmezliği çeken yaşlı kadının hayat standardında gözle görüle(bile)n iyileşme yaşandı.

Gelin Damattan 54 Yaş Büyük

Geçen yıl kendisinden 54 yaş küçük bir gençle hayatını birleştiren Amanda Errel (72) evliliğinin birinci yıl dönümünü sade bir törenle kutladı.

Milyarder Çocuklarına Tuvalet Eğitimi

Amanda Jenner (43) adlı İngiliz vatandaşı kadın, zengin çocuklarına tuvalet eğitimi veriyor.

Diğer Tarih Haberleri

52 Yıl Sonra Yakalanan Hırsız Veznedar

Theodore John Conrad (71) adlı ABD vatandaşının gazete manşetlerine geçen büyük sırrı ölümünden sonra ortaya çıktı.

Futbol Takımıyla Stüdyoya Giren Assolist

Fecri Ebcioğlu, iflah olmaz Fenerbahçe taraftarıydı. Takımının muvaffakiyetini ölümsüzleştirmek istedi. FB’yi öven, göklere çıkaran marşın sözlerini yazdı.

Şampiyon Muhammet Ali’nin Çizdiği Resimler

Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonlarından Muhammet Ali’nin çizdiği resimler 1 milyon dolara satıldı.

Araştırma Şirketlerini Fonlayan Başbakan

Avusturya Başbakanı, muhafazakâr Avusturya Halkın Partisi - ÖVP! - Genel Başkanı Sebastian Kurz (34), istifa etmek zorunda kaldı.

FBI’nin Terörist Listesi’nden İçişleri Bakanlığı’na

Afganistan’da kontrolu sağlayan Taliban’ın ilk hükümeti açıklandı.

70 Yıl Sonra Gelen Özür

Virginia Eyalet Valisi Ralph Northam, 70 yıl önce beyaz bir kadına tecavüz ettikleri gerekçesiyle yargılanan 7 zenci sanığın suçsuz olduğunu açıkladı, ailelerinden tarih önünde özür diledi.

Usame Bin Ladin, Biden’a Suikastı Engellemiş

İngiliz Daily Mail gazetesinde yayınlanan haber uluslar arası politik arenaya bomba gibi düştü.