Ünlü Romancıdan Başbakana Bitkisel Sağlık Seti

Aşk romanlarının en ünlü yazarı Barbara Cartland; dönemin İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher’e bitkisel ürünlerden oluşan sağlık seti göndermiş ve üzerine bir de açıklayıcı not iliştirmiş…

Ünlü Romancıdan Başbakana Bitkisel Sağlık Seti

Aşk romanlarının dünyaca ünlü yazarı Barbara Cartland, sağlığına son derece düşkündü. Alternatif tıp ürünlerini kullanarak zinde/dinç kalmayı başardı. Hatta Cartland; kullandığı alternatif/bitkisel ürünleri çevresine ve tanıdıklarına da önerdi. Dönemin İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher’e kullandığı seçkin bitkisel ürünlerden paket hazırlattı ve üzerine açıklayıcı bir not da iliştirdi.

Bir rivayete göre 700, bir başka rivayete göre 800 civarında aşk romanı yazan, eserleri dünyanın her yöresinde milyonlarca satan Barbara Cartland; yılda ortalama 23 kitap kaleme alırdı. Cartland; yoğun/disiplinli çalışması neticesinde bazı sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak için tedbirler de geliştirdi. Özel doktorunun önerilerinin yanında, yakın çevresinin tavsiyelerine de kulak verdi: Uzakdoğu’dan alternatif/bitkisel tıp ürünleri getirtti. Reçeteleri cesaretle uyguladı ve beklediğinden daha iyi sonuç aldı. Aşırı yorgunluğu gitti; vücudunda dinçleşme görüldü; yüz derisi estetik yaptırmışcasına gerildi. Oğlunun ve yakın dostlarının iltifatlarını kabul etmekte zorlansa da; kazandığı dinçlik ve enerji, iltifatların abartı olmadığını ortaya koydu. Çok sevdiği oğlu da, bitkisel ürünlerden beklediğinden fazla yarar sağladı.

İngiltere Başbakanı Margaret Thatcher, 11 yıl boyunca ülkesinin 2 numaralı koltuğuna oturdu ve yönetti. Çok yoğun ve disiplinli bir program sürdürdü. Thatcher’in yakın çevresinin açıklamasına göre, günde 4 saat uyuyabildi. Aşırı yoğunluk/gerginlikten sürekli şikâyetçiydi. Rahatlamak için düşük voltajlı elektrik verilmiş banyo kullandı. Çok yakın çevresi dışında kimsenin bilmediği banyo seansları her gün tekrarlandı.

Ünlü romancı Barbara Cartland; müteveffa Prenses Lady Diana’nın üvey büyükannesiydi. İngiliz aristokratları ve politikacılarıyla yakın/sıcak ilişkiler içindeydi. Başbakan Margaret Thatcher’in de yakın dostu, sırdaşıydı. Sık görüşmeseler bile fırsat buldukça laflarlardı.

Cartland; 8 Haziran 1989’da Başbakan Margaret Thatcher’e bitkisel sağlık ürünlerinden oluşan set gönderdi. Bir de not ekleyip, kendi deneyimlerini aktardı. Cartland’ın Thatcher’e yolladığı hediye paketine ilişkin yazışma tam 30 yıl sonra ortaya çıktı. Margaret Thatcher Vakfı’nın Cambridge kentindeki merkezinde arşivde bulunan kısa not da ilgi uyandırdı. Cartland’ın notu şöyleydi: ‘Bu kapsüllerin mucizesine inanamayacaksın. Senin 25 yaşında görünmeni ve hissetmeni sağlayacak. Kendini çok yorgun hissettiğinde kullanabilirsin. Vücudunun her yerine, beynine bile oksijen yolluyor. 51 yaşındaki oğlum bile kendisini 16’lık delikanlı gibi hissediyor…’ 

Arşiv belgelerinden, Cartland’ın, Thatcher’in Başbakanlık’taki özel sekreteri Amanda Ponsonby’a da benzer ürün yolladığı da belirlendi.

Ünlü romancı Barbara Cartland 2000’de, ‘demir leydi’ lakaplı Margaret Thatcher ise 2013’de aramızdan ayrıldı.

Ali Hikmet İnce yazdı.

16 March 2019 21:38
527 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Beyaz Saray’daki ‘İyi Huylu’ Hayaletler

43. ABD Başkanı George W. Bush’un kızları Jenna ve Barbara Bush, Beyaz Saray’da ‘iyi niyetli’ ve ‘iyi huylu’ hayaletlerin olduğunu açıkladı.

Kalbine Mikro Bilgisayar Yerleştirildi

Operasyon sonunda kalp yetmezliği çeken yaşlı kadının hayat standardında gözle görüle(bile)n iyileşme yaşandı.

Kraliçe’den Kocasına Metres İzni

Cambell yeni kitabında, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve Prens Phillip’in seks hayatı ile ilgili detaylı / mahrem bilgiler verdi

‘Serhafiye’nin Kapatması

Hafiyebaşı Fehim Paşa, sıradan bir muhbir reisi değildi. Sultan 2. Abdülhamid’in süt kardeşi Esvapçıbaşı İsmet Bey’in oğluydu.

Ard Arda 40 Şınav Sıhhatli Kalp Göstergesi

Harvard Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre; düzenli şınav çekebilenlerin kalp hastalıkları ihtimali çok düşük bir ihtimal.

Poşet Çaylardaki Nanopartikül Plastikler

İngiltere’deki McGill Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre poşet çaylar; demlenme anında nanopartikül plastik sızdırıyor.

Aşı Olmayan Okula Kayıt Yaptıramayacak

Almanya Sağlık Bakanlığı; kızamık aşısı olmayan çocukların anaokullarına kabul edilmeyeceğini açıkladı.

Yeni Zelanda’nın Ünlü Sütyen Seti

Çin’de nasıl ünlü Çin Setti varsa, Yeni Zelanda’nın da - yaklaşık! - 50 bin sutyenden oluşan Sütyen Seti var.

Pembe Dev Vatoz

Deniz bilimcilerin Müfettiş Clouseau adını verdikleri, çok nadir rastlanan Manta Ray türü pembe vatoz Avustralya’nın Lady Eliot Adası yakınında yeniden görüldü.

Kirk Douglas: Hayatı Film Yapılacak Aktör

Hollywood’un ‘star sineması’ döneminin son temel direklerindendi. Kendi teri/çabası ile sıfırdan zirveye tırmandı. Ölümsüz pek çok eser de bıraktı. Ailesi de aynı mesleği sürdürdü.

Örtülü Ödenek Faresi First Lady’e Ağır Hapis

Honduras’ın eski Devlet Başkanı Porfirio Lobo’nun eşi Rosa Elena Bonilla (52); örtülü ödenekten zimmeti para geçirdiği iddiasından suçlu bulundu; 58 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kraliyet Ailesi Prenslere DNA Testi Yaptırmış

İngiltere Kraliyet Ailesi; Prens Charles’in, büyük oğul Prens William ve küçük oğul Prens Harry’nin babaları olduğunu kesinleştirmek için test yapılmasını şart koştu.

Kalbine Mikro Bilgisayar Yerleştirildi

Operasyon sonunda kalp yetmezliği çeken yaşlı kadının hayat standardında gözle görüle(bile)n iyileşme yaşandı.

Kraliçe’den Kocasına Metres İzni

Cambell yeni kitabında, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve Prens Phillip’in seks hayatı ile ilgili detaylı / mahrem bilgiler verdi

Kayınvalidenin Cenazesine Gitmeyen First Lady

Basın Danışmanı Vehbi Dinçcan’a göre, Semra Hanım vefalıydı, sevecendi, ağlamasını bilendi. Ama ne iyiliği ne de kötülüğü asla unutmazdı. Zamanı geldiğinde de intikamını alırdı.

Dünyanın İlk İntihar Makinası

Dünyanın ilk ‘intihar makinası’ Sarco, Hollanda’nın Amsterdam kentinde düzenlenecek ‘Cenaze Ürünleri Fuarı’nda sergilenecek.

Gelin Damattan 54 Yaş Büyük

Geçen yıl kendisinden 54 yaş küçük bir gençle hayatını birleştiren Amanda Errel (72) evliliğinin birinci yıl dönümünü sade bir törenle kutladı.

Milyarder Çocuklarına Tuvalet Eğitimi

Amanda Jenner (43) adlı İngiliz vatandaşı kadın, zengin çocuklarına tuvalet eğitimi veriyor.

Diğer Tarih Haberleri

Yıldırım Önal Gazetecileri Sevmezdi

Magazin muhabirleri Önal’ın sanatçı kişiliğini, sanatındaki üstün başarısını dikkate almazdı. Daha çok da özel yaşantısını kaleme alır, alkol alışkanlığını sıkça tekrarlamayı yeğlerdi.

Köseleden Yapılmış 2 Bin Yıllık Oyuncak Fare

2 bin yıllık antika buluntular içerisinde köseleden yapılmış 13 santim uzunluğunda 3 santim genişliğindeki oyuncak fare ilgi çekti.

Barack Obama, Trump’ın Telefonlarını Dinletmiş

ABD Başkanı Donald Trump, 2016’daki başkanlık seçimi çalışmalarında şahsi telefonlarının dinlendiğini iddia etti.

Fatih’in Türbesi’ni Temizleyen Âlim

Fatih dostlarının oluşturduğu ekip, kolları sıvadı. Tarihi türbeyi ellerinden geldiğince temizledi ve onarımına vesile oldu.

Damızlık Kaplumbağa Emekli Edildi

Türünü tarihe karışmaktan kurtaran Diago (100) adlı erkek damızlık kaplumbağa 60 yıllık yoğun mesai son(uç)unda emekliliği hak etti.

Amerika’da Bakkalda Çıkan Türk Filmleri

Brooklyn’de Vatan Bakkaliyesi’nin sahipleri Haydar ve Hüseyin Beyler, Muzaffer Tema’yı sever, takdir ederdi. Kendisine müjde verdiler: Tema’nın da rol aldığı 3 Türk filminin kusursuz kopyaları kendilerindeydi.

Hatalı Karar İçin Bir Asır Sonra Resmi Özür

İşlemediği suçtan ötürü - 20 Mayıs 1920’de! - 30 yıl hapis cezasına çarptırılan ve 1942’de hayatını yitiren siyahî masum mahkûm Max Mason’dan resmi özür dilendi.