Televizyon Karşısında 42 Yıl Oturdu

Hedviga Golik adlı kadının cesedi ölümünden 42 yıl sonra televizyon seyrederken öldüğü koltuğun üzerinde bulundu.

Televizyon Karşısında 42 Yıl Oturdu

Hedviga Golik adlı kadının cesedi ölümünden 42 yıl sonra televizyon seyrederken öldüğü koltuğun üzerinde bulundu. 

Zagreb’te yaşayan Bayan Golik; en son 42 yıl önce görüldü ve ortadan kayboldu. Komşuları başka mahalleye taşındığını düşündü; arama gereğini duymadı. Oysa işin gerçek yüzü başkaydı. Hedviga Golik; her akşam yaptığı gibi bir fincan kahvesini eline aldı ve televizyonun karşısına geçti. O günkü programları izleyecekti. Ama kalp krizi geçirdi; oturduğu koltuktan kalkamadı; bulunduğu yerde can verdi.

Aradan tam 42 yıl geçti. Bayan Golik’in kaldığı eve kimse gelip gitmedi; kapısını açan olmadı. Mahallede araştırma yapan Hırvat polisler; Hedviga Golik’in evine gelip komşulara hane sakinlerini sordu. Cevap olumsuzdu: Evde kalanları kimse tanımıyordu; muhtemelen de boştu. Polisler, bir çilingir çağırıp kapıyı açtırdı. Görünen manzara korkunçtu. 13 metrekarelik küçük evde koltukta oturan mumyaya dönmüş ihtiyar kadın ve karşısında da çok eski model televizyon duruyordu. Araştırma sonucunda kadının televizyon seyrederken kalp krizinden öldüğü ve 42 yıl boyunca koltukta oturur halde kaldığı anlaşıldı. Televizyon aşırı çalışmaktan bozulmuştu. Bayan Golik’in mumyalaşan cesedi morga kaldırıldı. 

Komşuları, hemen yanı başlarında 42 yıl bekleyen cesetten neden haberdar olamadıklarını birbirlerine sordu; fakat tatmin edici cevap alamadı. Bayan Golik’in akrabasının olmadığı öğrenildi. Yapılan araştırmada Bayan Hedviga Golik’in 2. Dünya Savaşı’nda bir toplama kampında kaldığı da belirlendi.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

29 April 2019 12:55
35,678 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

İnsan Cesedinden Oyuncak Bebek

Anatoliy Moskvin (54) adlı tarih profesörü, yaşları 3 ile 12 arasında değişen 29 kız çocuğunun cesedini mezarlarından çıkarıp mumyaladığı ve sonra da oyuncak bebek yaptığı gerekçesiyle yargılanıyor.

İran Şahı Pehlevi’nin Kayıp Mumyası

ABD’de yaşayan torunu Rıza Pehlevi, dedesinin mumyasına DNA testi yapılmasını ve belli bir mezara defnedilmesini istedi.

3 Bin Yaşındaki Rahip Konuştu

11. Ramses döneminde Mısır’ın Waslet şehrinde yaşayan, dini ritüelleri yönetip ilahiler söyleyen 3 bin yaşındaki rahip Nesyamun konuştu(ruldu).

Ölen Babasını Mumyalayıp Evinde Sakladı

Andre Arno adlı Fransız, ölen babasının cesedini mumyalayıp 10 yıl evinde sakladı.

Uzayda Kömür Olan Kozmonot Köpek

Uzay çalışmalarında, ABD ve Sovyetler Birliği, ilk ciddi adımları atan iki ülkeydi.

Bacak Açarak Oturma Yasağı

Madrid’de erkek yolcuların toplu taşım araçlarında bacaklarını açarak oturmaları yasaklandı.

Ayda 25 Bin Lira Kazanan Güzel Çöpçü

Tiffany Butler (31) adlı 2 çocuk annesi, çöp konteynirlerinden topladığı atık eşyaları, yarım makyaj malzemelerini ve kullanılmış küçük aletleri toplayıp/temizleyip internette pazarlayarak ayda 3 bin dolardan fazla para kazanıyor.

‘Big Brother’ İzliyor ve Kaydediyor

İstihbarât örgütleri, sosyal medyadan insanların yazdıklarını, seyrettiklerini, beğendiklerini, paylaştıklarını izl(eyebil)iyor.

CIA’nın ‘Derin Annesi’

Gina Haspel (62), CIA (Merkezî Haber Alma Teşkilâtı) Direktörlüğüne atandı. Haspel, CIA’de uzun yıllar dış operasyonlarda sorumluydu ve istihbarat dünyasında ‘derin anne’ diye tanınıyordu.

Gezerek Köşeyi Dönenler

Jack Morris (25) ve Lauren Bullen (24) adlı iki genç, dünyayı adım adım gezerek dolar milyoneri olmayı başardı.

Diğer Toplum Haberleri

Ölü Kadın İdam Edildi

Zahra İsmaili adlı kadın kalp krizinden öldükten sonra kayın validesinin isteği ve ısrarı üzerine idam sehpasında asıldı.

Evsizlere Uyku Kapsülleri

Almanya’nın Ulm şehri belediye yetkilileri, evsiz vatandaşların barınabilmesi için parklara yeterli sayıda uyku kapsülleri yerleştirdi.

13 Yaşındaki Kıza Tecavüz Eden İtfaiyeciler

Julie (13) adlı genç kıza cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla açığa alınan 20 itfaiyeci görevlerine geri döndürüldü.

Yetim Çocuklar S..ks Kölesi Yapılmış

Almanya’da manastırda görevli bir grup rahibenin, yetim erkek çocukları zengin işadamlarına kiraladıkları ve cinsel tacize uğramalarına sebep oldukları iddia edildi.

Arkadaşının Cesedini 6 Ay Çöp Kutusunda Sakladı

Michelle Haney (48) adlı kadın, sosyal güvenlik ödemelerini alabilmek için oda arkadaşının cesedini 6 ay boyunca çöp varilinde sakladı.

Üniversite Mezunu İşsiz Çocuğa Nafaka

Baba, üniversiteyi bitirmiş fakat iş bulamamış çalışmayan çocuğuna yardım nafakası ödeyecek.

Mezarından Çıkarılıp Evlendirilen Ölü Kadınlar

Çin’de ölü kızların/kadınların cansız bedenleri vefat etmiş bekâr erkeklerle evlendiriliyor.