Televizyon Karşısında 42 Yıl Oturdu

Hedviga Golik adlı kadının cesedi ölümünden 42 yıl sonra televizyon seyrederken öldüğü koltuğun üzerinde bulundu.

Televizyon Karşısında 42 Yıl Oturdu

Hedviga Golik adlı kadının cesedi ölümünden 42 yıl sonra televizyon seyrederken öldüğü koltuğun üzerinde bulundu. 

Zagreb’te yaşayan Bayan Golik; en son 42 yıl önce görüldü ve ortadan kayboldu. Komşuları başka mahalleye taşındığını düşündü; arama gereğini duymadı. Oysa işin gerçek yüzü başkaydı. Hedviga Golik; her akşam yaptığı gibi bir fincan kahvesini eline aldı ve televizyonun karşısına geçti. O günkü programları izleyecekti. Ama kalp krizi geçirdi; oturduğu koltuktan kalkamadı; bulunduğu yerde can verdi.

Aradan tam 42 yıl geçti. Bayan Golik’in kaldığı eve kimse gelip gitmedi; kapısını açan olmadı. Mahallede araştırma yapan Hırvat polisler; Hedviga Golik’in evine gelip komşulara hane sakinlerini sordu. Cevap olumsuzdu: Evde kalanları kimse tanımıyordu; muhtemelen de boştu. Polisler, bir çilingir çağırıp kapıyı açtırdı. Görünen manzara korkunçtu. 13 metrekarelik küçük evde koltukta oturan mumyaya dönmüş ihtiyar kadın ve karşısında da çok eski model televizyon duruyordu. Araştırma sonucunda kadının televizyon seyrederken kalp krizinden öldüğü ve 42 yıl boyunca koltukta oturur halde kaldığı anlaşıldı. Televizyon aşırı çalışmaktan bozulmuştu. Bayan Golik’in mumyalaşan cesedi morga kaldırıldı. 

Komşuları, hemen yanı başlarında 42 yıl bekleyen cesetten neden haberdar olamadıklarını birbirlerine sordu; fakat tatmin edici cevap alamadı. Bayan Golik’in akrabasının olmadığı öğrenildi. Yapılan araştırmada Bayan Hedviga Golik’in 2. Dünya Savaşı’nda bir toplama kampında kaldığı da belirlendi.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

29 April 2019 12:55
35,197 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

İran Şahı Pehlevi’nin Kayıp Mumyası

ABD’de yaşayan torunu Rıza Pehlevi, dedesinin mumyasına DNA testi yapılmasını ve belli bir mezara defnedilmesini istedi.

3 Bin Yaşındaki Rahip Konuştu

11. Ramses döneminde Mısır’ın Waslet şehrinde yaşayan, dini ritüelleri yönetip ilahiler söyleyen 3 bin yaşındaki rahip Nesyamun konuştu(ruldu).

Ölen Babasını Mumyalayıp Evinde Sakladı

Andre Arno adlı Fransız, ölen babasının cesedini mumyalayıp 10 yıl evinde sakladı.

Diplomatik Pasaport Sahibi Mumya

Mısır’ın en önemli tarihsel figürlerden Ramses 2, çok uzun sayılacak ömür ve hükümdarlık dönemi sürmüştü.

Uzayda Kömür Olan Kozmonot Köpek

Uzay çalışmalarında, ABD ve Sovyetler Birliği, ilk ciddi adımları atan iki ülkeydi.

Bacak Açarak Oturma Yasağı

Madrid’de erkek yolcuların toplu taşım araçlarında bacaklarını açarak oturmaları yasaklandı.

Ayda 25 Bin Lira Kazanan Güzel Çöpçü

Tiffany Butler (31) adlı 2 çocuk annesi, çöp konteynirlerinden topladığı atık eşyaları, yarım makyaj malzemelerini ve kullanılmış küçük aletleri toplayıp/temizleyip internette pazarlayarak ayda 3 bin dolardan fazla para kazanıyor.

‘Big Brother’ İzliyor ve Kaydediyor

İstihbarât örgütleri, sosyal medyadan insanların yazdıklarını, seyrettiklerini, beğendiklerini, paylaştıklarını izl(eyebil)iyor.

CIA’nın ‘Derin Annesi’

Gina Haspel (62), CIA (Merkezî Haber Alma Teşkilâtı) Direktörlüğüne atandı. Haspel, CIA’de uzun yıllar dış operasyonlarda sorumluydu ve istihbarat dünyasında ‘derin anne’ diye tanınıyordu.

Gezerek Köşeyi Dönenler

Jack Morris (25) ve Lauren Bullen (24) adlı iki genç, dünyayı adım adım gezerek dolar milyoneri olmayı başardı.

Diğer Toplum Haberleri

Yeni Doğan Bebeğe Biçilen Bedel: Bir Çift Çizme

Pazarlık görüşmeleri sırasında çok ilginç bir durum ortaya çıktı. Genç annenin yeni bir çift çizmeye ihtiyacı vardı. Satıştan elde edeceği para ile kendisine çizme alacaktı.

300 Kadına Tecavüz Eden Adam

İran’da Keywan İmam Werdi (42) adlı adam 300 genç kadına tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Kilisede Seks Filmi Çeken Rahip

Travis Clark (35) adlı rahip, Mindi Dixon (41) ve Melissa Cheng (23) adlı kadınlarla kilise içinde üçlü seksi filme çekerken yakalandı.

Bir Aylık Asgari Ücrete Bir Kilo Beyaz Peynir

Venezüella’da asgari ücretle çalışan bir işçi, - Ağustos ayında! - ücretinin tamamını ödediği takdirde evine ancak bir kilo beyaz peynir götürebildi.

Sigorta Parası İçin Elini Testereyle Kopardı

Julija Adlesic (22) adlı kadın, sigorta şirketinden yüklü miktarda tazminat - bir milyon Euro! - alabilmek için elektrikli marangoz testeresiyle sol kolunu kesti.

Mezarlarından Çıkaran Ölülere Sigara İçiriyorlar

Güney Endonezya’da yaşayan Toroja Kabilesi’nin üyeleri, her yıl ağustos ayında düzenledikleri festivalle ölülerini unutmadıklarını gösteriyor.

Covid 19 İçin Ulusal Dua Günü

Uganda Devlet Başkanı Yoweri Museveni, bir günlük resmi tatil ilan edip, halkını Corona virüs salgınına karşı toplu halde dua etmeye çağırdı.