Televizyon Karşısında 42 Yıl Oturdu

Hedviga Golik adlı kadının cesedi ölümünden 42 yıl sonra televizyon seyrederken öldüğü koltuğun üzerinde bulundu.

Televizyon Karşısında 42 Yıl Oturdu

Hedviga Golik adlı kadının cesedi ölümünden 42 yıl sonra televizyon seyrederken öldüğü koltuğun üzerinde bulundu. 

Zagreb’te yaşayan Bayan Golik; en son 42 yıl önce görüldü ve ortadan kayboldu. Komşuları başka mahalleye taşındığını düşündü; arama gereğini duymadı. Oysa işin gerçek yüzü başkaydı. Hedviga Golik; her akşam yaptığı gibi bir fincan kahvesini eline aldı ve televizyonun karşısına geçti. O günkü programları izleyecekti. Ama kalp krizi geçirdi; oturduğu koltuktan kalkamadı; bulunduğu yerde can verdi.

Aradan tam 42 yıl geçti. Bayan Golik’in kaldığı eve kimse gelip gitmedi; kapısını açan olmadı. Mahallede araştırma yapan Hırvat polisler; Hedviga Golik’in evine gelip komşulara hane sakinlerini sordu. Cevap olumsuzdu: Evde kalanları kimse tanımıyordu; muhtemelen de boştu. Polisler, bir çilingir çağırıp kapıyı açtırdı. Görünen manzara korkunçtu. 13 metrekarelik küçük evde koltukta oturan mumyaya dönmüş ihtiyar kadın ve karşısında da çok eski model televizyon duruyordu. Araştırma sonucunda kadının televizyon seyrederken kalp krizinden öldüğü ve 42 yıl boyunca koltukta oturur halde kaldığı anlaşıldı. Televizyon aşırı çalışmaktan bozulmuştu. Bayan Golik’in mumyalaşan cesedi morga kaldırıldı. 

Komşuları, hemen yanı başlarında 42 yıl bekleyen cesetten neden haberdar olamadıklarını birbirlerine sordu; fakat tatmin edici cevap alamadı. Bayan Golik’in akrabasının olmadığı öğrenildi. Yapılan araştırmada Bayan Hedviga Golik’in 2. Dünya Savaşı’nda bir toplama kampında kaldığı da belirlendi.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

29 April 2019 12:55
40,363 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Altın Dilli Mumya

Taposiris Magna Antik Kenti’neki arkeolojik çalışmalarda, 2 bin yıllık altın dilli mumya ortaya çıkarıldı.

İnsan Cesedinden Oyuncak Bebek

Anatoliy Moskvin (54) adlı tarih profesörü, yaşları 3 ile 12 arasında değişen 29 kız çocuğunun cesedini mezarlarından çıkarıp mumyaladığı ve sonra da oyuncak bebek yaptığı gerekçesiyle yargılanıyor.

İran Şahı Pehlevi’nin Kayıp Mumyası

ABD’de yaşayan torunu Rıza Pehlevi, dedesinin mumyasına DNA testi yapılmasını ve belli bir mezara defnedilmesini istedi.

3 Bin Yaşındaki Rahip Konuştu

11. Ramses döneminde Mısır’ın Waslet şehrinde yaşayan, dini ritüelleri yönetip ilahiler söyleyen 3 bin yaşındaki rahip Nesyamun konuştu(ruldu).

Uzayda Kömür Olan Kozmonot Köpek

Uzay çalışmalarında, ABD ve Sovyetler Birliği, ilk ciddi adımları atan iki ülkeydi.

Bacak Açarak Oturma Yasağı

Madrid’de erkek yolcuların toplu taşım araçlarında bacaklarını açarak oturmaları yasaklandı.

Çöpçülük Yapan Eski Belediye Başkanı

Göteborg’un eski Belediye Başkanı Ann-Sofie Hermansson (56), hayatını kazanmak için çöp kamyonu sürüp çöp toplamaya başladı.

Ayda 25 Bin Lira Kazanan Güzel Çöpçü

Tiffany Butler (31) adlı 2 çocuk annesi, çöp konteynirlerinden topladığı atık eşyaları, yarım makyaj malzemelerini ve kullanılmış küçük aletleri toplayıp/temizleyip internette pazarlayarak ayda 3 bin dolardan fazla para kazanıyor.

‘Big Brother’ İzliyor ve Kaydediyor

İstihbarât örgütleri, sosyal medyadan insanların yazdıklarını, seyrettiklerini, beğendiklerini, paylaştıklarını izl(eyebil)iyor.

CIA’nın ‘Derin Annesi’

Gina Haspel (62), CIA (Merkezî Haber Alma Teşkilâtı) Direktörlüğüne atandı. Haspel, CIA’de uzun yıllar dış operasyonlarda sorumluydu ve istihbarat dünyasında ‘derin anne’ diye tanınıyordu.

Diğer Toplum Haberleri

2 Bin Dolara 9 Yaşında Çocuk Gelin

Pervane Malik adlı 9 yaşındaki kız çocuğu, 55 yaşındaki adamla 2 bin dolar başlık parası karşılığında evlendirildi.

Sokakta Sandviç Yemek Yasak

İran’da kadınların açık alanlarda - özellikle cadde, sokak ve meydanlarda! - sandviç, pizza yemeleri, deri eldiven kullanmaları yasaklandı.

Bayan Voleybolcunun Kafası Vurduruldu

İngiliz The Sun gazetesinde yer alan bir haber bütün dünyada tiksinti ve ürperti ile karşılandı.

Eski Nişanlıdan Üvey Baba

Marisa Kylie (22) adlı Tiktok fenomeni genç kız, yayınladığı video ile yaşadığı iğrenç süreci ifşa etti.

Diri Diri Mezara Gömülen Bebek

Adıyaman’da Eski Mezarlığı ziyarete gelen bir grup lise öğrencisi, toprağa canlı canlı gömülmüş kız bebek buldu.

Fuhuşta Veresiye Dönemi

Kahramanmaraş’ta ahlak polisinin yaptığı operasyonda ilginç bir durum ortaya çıktı.

Adalet Bakanı Adalet Önünde

Fransa Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti, ‘yasadışı çıkar elde ettiği’ şüphesiyle Cumhuriyet Adalet Divanı’nda - CJR! - yargılandı.