Ömrünce Annesini Arayan Hemşirenin Dramı

Phyllis Whitsell emekli hemşireydi. Annesini hiç tanımamıştı. Annesine kavuştuğunda, karşısında bunamanın son aşamasına gelmiş, bakıma muhtaç yaşlı bir kadın buldu.

Ömrünce Annesini Arayan Hemşirenin Dramı

Phyllis Whitsell doğumundan sonra kimsesizler yurduna bırakıldı. 4 yaşını bitirdiğinde bir aileye evlatlık verildi. Koruyucu aile, küçük kızı kendi çocukları gibi benimsedi; eğitimiyle ilgilendi. Whitsell, hemşire çıktı ve evlendi. Ailesi, ona hayat hikâyesini - bildikleri kadarıyle! - anlattı. Genç kız, öz annesini bulmayı kafasına koydu. Bakıldığı/büyütüldüğü yetimhanenin kayıtlarından öz annesinin bilgilerine ulaşmayı başardı. Adı: Bridget Mary Larkin idi. Çok uzun süreli alkol tedavisi görmüştü; kronik alkolikti. Ağabeyinin tacizine uğramıştı. Kurtuluşu evinden kaçmakta bulmuştu. İlişki kurduğu 5 farklı kişiden 5 çocuk doğurmuştu ve hepsini de evlatlık vermişti.

Phyllis Whitsell, annesine kavuştuğunda emekliydi. Annesi, Bridget Mary Larkin ağır hastaydı, bunamanın son aşamasındaydı. Kendisine bakacak, evinde yatılı kalacak hemşire aranıyordu. Hemen iş başvurusu yaptı; gerçeği açıklamadı. 9 yıl baktı ve her anında yanında kaldı. Annesi bunamaya bağlı öldüğünde, duygu karmaşası içindeydi. Annesine kavuşmuştu; yanında kalmıştı, fakat kimseye gerçeği söyleyememişti. Bir arkadaşına, ‘Aramızdaki en güzel hatıra, birlikte söylediğimiz şarkılardı,’ diyecekti.

Emekli hemşire Whitsell, annesi ile geçirdiği yılları, duygularını, yaşadığı büyük dramı bir kitapta topladı. A Song For The Bridget (Bridget İçin Bir Şarkı) isimli kitap büyük ilgi gördü; haftalarca çok satan kitaplar listesine girdi.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

21 September 2018 22:02
1,198 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

İnternette İş Arayan Cumhurbaşkanı

Polonya eski Cumhurbaşkanı Lech Walesa (77), emekli maaşının yetmediği gerekçesiyle internetten iş aramaya başladı.

Korona Hastasıyla Cinsel İlişkiye Giren Hemşire

Olay Jakarta’daki Wisma Atlet Kemayoran Hastanesi'nde meydana geldi.

Tekerlekli Sandalyedeki Ölüye Emekli Maaşı

Brezilya’nın Campinas şehrinde adı açıklanmayan bir kadın, beraber yaşadığı, bakımını yaptığı 92 yaşındaki adamın aniden ölümü üzerine emekli maaşını almak için plan yaptı.

Transparan Hemşireye Uyarı Cezası

Hemşire savunmasında, sıcak havadan ötürü bikinisinin üzerine şeffaf önlük giydiğini, fakat kendisinden istenen koruma tedbirlerine de dikkatle uyduğunu iddia etti.

Maaşı İçin Annesinin Ölümünü 2 Yıl Sakladı

Uyanık adam, devletten 72 bin 800 Euro tutarında emekli aylığını almayı başardı.

Her Şeye Karşı Olan Aktör: Charlie Chaplin

Sinema dünyasında isim yapana kadar her türlü zorluğa ve eziyete boyun eğdi. İngiliz yetimhanelerinin yoksul, karanlık, rekabet dolu, yarı aç yarı tok hayatını hiç aklından çıkarmadı.

50 Yıl Kaçmayı Başaran Müebbet Mahkûmu

FBI, 50 yıl boyunca kaçmayı başaran Leonard Rayne Moses isimli müebbet mahkûmunu yakaladı.

Sınavda Yerine Dublör Sokan Devlet Başkanı

ABD Başkanı Donald Trump’ın yeğeni klinik psikolog Mary Trump’ın ‘Çok Fazla, Asla Yeterli Değil: Ailem Nasıl Dünyanın En Tehlikeli Adamını Yarattı’ adlı kitabında ciddi bir iddia dile getirdi.

Madonna, Trump'ı Reddetmiş

Yeğeni Mary Trump’ın yazdığı ‘Too Much and Never Enough’ - Çok Fazla ve Asla Yeterli Değil! - kitabının basına yansıyan/ulaşan bazı bölümleri ilgi uyandırdı.

Çok Şey Bilen Kadın

Mary’s Mosaic adlı kitabın yazarı Peter Janney’e göre, Mary Meyer, Kennedy cinayetiyle ilgili çok önemli bilgilere sahipti. Bu durum da CIA’yi rahatsız ediyordu.

38 Milyon Dolarlık Kâse

Hong Kong’daki Sotheby’s Müzayede Salonu’nda yapılan açık artırmada, Song Hanedanı’na ait porselen kâseye rekor ücret ödeyen alıcının adı açıklanmadı.

Diğer Toplum Haberleri

2 Bin Dolara 9 Yaşında Çocuk Gelin

Pervane Malik adlı 9 yaşındaki kız çocuğu, 55 yaşındaki adamla 2 bin dolar başlık parası karşılığında evlendirildi.

Sokakta Sandviç Yemek Yasak

İran’da kadınların açık alanlarda - özellikle cadde, sokak ve meydanlarda! - sandviç, pizza yemeleri, deri eldiven kullanmaları yasaklandı.

Bayan Voleybolcunun Kafası Vurduruldu

İngiliz The Sun gazetesinde yer alan bir haber bütün dünyada tiksinti ve ürperti ile karşılandı.

Eski Nişanlıdan Üvey Baba

Marisa Kylie (22) adlı Tiktok fenomeni genç kız, yayınladığı video ile yaşadığı iğrenç süreci ifşa etti.

Diri Diri Mezara Gömülen Bebek

Adıyaman’da Eski Mezarlığı ziyarete gelen bir grup lise öğrencisi, toprağa canlı canlı gömülmüş kız bebek buldu.

Fuhuşta Veresiye Dönemi

Kahramanmaraş’ta ahlak polisinin yaptığı operasyonda ilginç bir durum ortaya çıktı.

Adalet Bakanı Adalet Önünde

Fransa Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti, ‘yasadışı çıkar elde ettiği’ şüphesiyle Cumhuriyet Adalet Divanı’nda - CJR! - yargılandı.