Ömrünce Annesini Arayan Hemşirenin Dramı

Phyllis Whitsell emekli hemşireydi. Annesini hiç tanımamıştı. Annesine kavuştuğunda, karşısında bunamanın son aşamasına gelmiş, bakıma muhtaç yaşlı bir kadın buldu.

Ömrünce Annesini Arayan Hemşirenin Dramı

Phyllis Whitsell doğumundan sonra kimsesizler yurduna bırakıldı. 4 yaşını bitirdiğinde bir aileye evlatlık verildi. Koruyucu aile, küçük kızı kendi çocukları gibi benimsedi; eğitimiyle ilgilendi. Whitsell, hemşire çıktı ve evlendi. Ailesi, ona hayat hikâyesini - bildikleri kadarıyle! - anlattı. Genç kız, öz annesini bulmayı kafasına koydu. Bakıldığı/büyütüldüğü yetimhanenin kayıtlarından öz annesinin bilgilerine ulaşmayı başardı. Adı: Bridget Mary Larkin idi. Çok uzun süreli alkol tedavisi görmüştü; kronik alkolikti. Ağabeyinin tacizine uğramıştı. Kurtuluşu evinden kaçmakta bulmuştu. İlişki kurduğu 5 farklı kişiden 5 çocuk doğurmuştu ve hepsini de evlatlık vermişti.

Phyllis Whitsell, annesine kavuştuğunda emekliydi. Annesi, Bridget Mary Larkin ağır hastaydı, bunamanın son aşamasındaydı. Kendisine bakacak, evinde yatılı kalacak hemşire aranıyordu. Hemen iş başvurusu yaptı; gerçeği açıklamadı. 9 yıl baktı ve her anında yanında kaldı. Annesi bunamaya bağlı öldüğünde, duygu karmaşası içindeydi. Annesine kavuşmuştu; yanında kalmıştı, fakat kimseye gerçeği söyleyememişti. Bir arkadaşına, ‘Aramızdaki en güzel hatıra, birlikte söylediğimiz şarkılardı,’ diyecekti.

Emekli hemşire Whitsell, annesi ile geçirdiği yılları, duygularını, yaşadığı büyük dramı bir kitapta topladı. A Song For The Bridget (Bridget İçin Bir Şarkı) isimli kitap büyük ilgi gördü; haftalarca çok satan kitaplar listesine girdi.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

21 September 2018 22:02
887 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Korona Hastasıyla Cinsel İlişkiye Giren Hemşire

Olay Jakarta’daki Wisma Atlet Kemayoran Hastanesi'nde meydana geldi.

Tekerlekli Sandalyedeki Ölüye Emekli Maaşı

Brezilya’nın Campinas şehrinde adı açıklanmayan bir kadın, beraber yaşadığı, bakımını yaptığı 92 yaşındaki adamın aniden ölümü üzerine emekli maaşını almak için plan yaptı.

Transparan Hemşireye Uyarı Cezası

Hemşire savunmasında, sıcak havadan ötürü bikinisinin üzerine şeffaf önlük giydiğini, fakat kendisinden istenen koruma tedbirlerine de dikkatle uyduğunu iddia etti.

Maaşı İçin Annesinin Ölümünü 2 Yıl Sakladı

Uyanık adam, devletten 72 bin 800 Euro tutarında emekli aylığını almayı başardı.

Evinde Altın Madeni Bulunan Vali

Çin’in Danzhou kentinin eski valisi Zhang Qi’nin evinde altın madeni bulundu. Qi’nin konutundan tam 13,5 ton tutarında 24 ayar altın çıkarıldı.

Her Şeye Karşı Olan Aktör: Charlie Chaplin

Sinema dünyasında isim yapana kadar her türlü zorluğa ve eziyete boyun eğdi. İngiliz yetimhanelerinin yoksul, karanlık, rekabet dolu, yarı aç yarı tok hayatını hiç aklından çıkarmadı.

50 Yıl Kaçmayı Başaran Müebbet Mahkûmu

FBI, 50 yıl boyunca kaçmayı başaran Leonard Rayne Moses isimli müebbet mahkûmunu yakaladı.

Sınavda Yerine Dublör Sokan Devlet Başkanı

ABD Başkanı Donald Trump’ın yeğeni klinik psikolog Mary Trump’ın ‘Çok Fazla, Asla Yeterli Değil: Ailem Nasıl Dünyanın En Tehlikeli Adamını Yarattı’ adlı kitabında ciddi bir iddia dile getirdi.

Madonna, Trump'ı Reddetmiş

Yeğeni Mary Trump’ın yazdığı ‘Too Much and Never Enough’ - Çok Fazla ve Asla Yeterli Değil! - kitabının basına yansıyan/ulaşan bazı bölümleri ilgi uyandırdı.

Çok Şey Bilen Kadın

Mary’s Mosaic adlı kitabın yazarı Peter Janney’e göre, Mary Meyer, Kennedy cinayetiyle ilgili çok önemli bilgilere sahipti. Bu durum da CIA’yi rahatsız ediyordu.

38 Milyon Dolarlık Kâse

Hong Kong’daki Sotheby’s Müzayede Salonu’nda yapılan açık artırmada, Song Hanedanı’na ait porselen kâseye rekor ücret ödeyen alıcının adı açıklanmadı.

Diğer Toplum Haberleri

Ölü Kadın İdam Edildi

Zahra İsmaili adlı kadın kalp krizinden öldükten sonra kayın validesinin isteği ve ısrarı üzerine idam sehpasında asıldı.

Evsizlere Uyku Kapsülleri

Almanya’nın Ulm şehri belediye yetkilileri, evsiz vatandaşların barınabilmesi için parklara yeterli sayıda uyku kapsülleri yerleştirdi.

13 Yaşındaki Kıza Tecavüz Eden İtfaiyeciler

Julie (13) adlı genç kıza cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla açığa alınan 20 itfaiyeci görevlerine geri döndürüldü.

Yetim Çocuklar S..ks Kölesi Yapılmış

Almanya’da manastırda görevli bir grup rahibenin, yetim erkek çocukları zengin işadamlarına kiraladıkları ve cinsel tacize uğramalarına sebep oldukları iddia edildi.

Arkadaşının Cesedini 6 Ay Çöp Kutusunda Sakladı

Michelle Haney (48) adlı kadın, sosyal güvenlik ödemelerini alabilmek için oda arkadaşının cesedini 6 ay boyunca çöp varilinde sakladı.

Üniversite Mezunu İşsiz Çocuğa Nafaka

Baba, üniversiteyi bitirmiş fakat iş bulamamış çalışmayan çocuğuna yardım nafakası ödeyecek.

Mezarından Çıkarılıp Evlendirilen Ölü Kadınlar

Çin’de ölü kızların/kadınların cansız bedenleri vefat etmiş bekâr erkeklerle evlendiriliyor.