Ölüyü Dirilten Sahtekâr Rahip

Johannesburg Savcılığı'nın iddianamesinde, Papaz Alph Lukau’nun sahtekârlık yaptığı, ölmüş gibi davranan bir adamı diriltiyor görünerek, halkın kutsal din duygularını kullanıp çıkar sağlamaya çalıştığı suçlamaları yer aldı.

Ölüyü Dirilten Sahtekâr Rahip

Güney Afrika’da bir rahip ölüyü dirilttiğini iddia etti. 

Johannesburg şehrinde, taraftarlarıyla kilise bahçesinde bir gösteri düzenleyen Papaz Alph Lukau, tabut içindeki ölüyü dirilteceğini iddia etti. Yüzlerce taraftarının desteğiyle törene başlayan Papaz Lukau, yardımcılarına ölünün bulunduğu tabutun kapağını açtırdı. Sağ eliyle cenazenin göğsüne dokundu; yüksek sesle ‘Diril! Diril! Emrediyorum sana!’ diye bağırdı. İlk iki emirde tabutun içindeki cenazeden hiçbir hareket görülmedi. Üçüncü ve en yüksek sesle verilen emirle birlikte cenaze hareketlendi; dikilip konuşmaya başladı. 

Töreni izleyen, olayı kameraya çeken gazeteciler gözlerine inanamadı. Papaz Alph Lukau, başarısından sonra ellerini havaya kaldırıp kendisini destekleyenleri ve izleyenleri selâmladı. Yeniden dünyaya dönen ölü de Papaz Lukau’nun ellerine sarılıp nasıl teşekkür edeceğini bilemedi. 

Olaya ait görüntüler, Güney Afrika’nın bütün televizyon kanallarında ve sosyal medyada yayınlandı. Papaz Alph Lukau, bir anda ülkenin en tanınan adamlarından birisi oluverdi. Bazı gazeteciler, Papaz’ın taraftarları, Alph Lukau’yu göklere çıkardı ve hatta bazı hayranları kantarın topuzunu kaçırdı: Hazreti İsa ile kıyaslamaya kalktı.

Ama Papaz Alph Lukau için bayram uzun sürmedi. Johannesburg’da faaliyet gösteren 3 cenaze şirketi, yapılan gösterinin göz boyamaca/kandırmaca olduğunu ileri sürüp, mahkemeye başvurdu. Lukau’nın halkı kandırdığını, kutsal din duygularını istismar edip para kazanmayı amaçladığını ileri sürdüler. Johannesburg Savcılığı, başvuruyu işleme koydu; Papaz Alph Lukau hakkında soruşturma başlattı. Hazırlanan iddianamede, Papaz Alph Lukau’nun sahtekârlık yaptığı, ölmüş gibi davranan bir adamı diriltiyor görünerek, halkın kutsal din duygularını kullanıp çıkar sağlamaya çalıştığı suçlamaları yer aldı. Ayrıca iddianamede, hiç kimsenin ölmüş birisini diriltemeyeceği, yapılan eylemin sahtekârlık olduğu ileri sürüldü.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

14 March 2019 19:51
102 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

İnsan Eti Yemekten Usanan Yamyam

Nino Mbatha (33) adlı büyücü ile arkadaşı Lungisani Magubane (32), uzun zamandır insan eti yemekten bıktıklarını söyleyip polise teslim oldu.

Yılmaz Güney Feri Cansel Aşkı

Cansel; cesur, vefalı, sadık ve sevgisini göstere(bile)n kadındı. Güney’in yanından hiç ayrılmıyordu; gözü başkasını görmüyordu.

Yılmaz Güney, Karaoğlan’ı Oynamak İstiyordu

Yalaz’ın kapısını ilk çalan, ‘Çirkin Kral’ Yılmaz Güney’di. Sinek kaydı traş olmuş, bıyıklarını kestirmişti.

Yılmaz Güney’in Toptaşı Günleri

Yılmaz Güney (Pütün), 1980 öncesi Türkiye’sinin toplumsal yapısından ve siyasal bölünmüşlüğünden - herkes gibi! - kendine düşen payı aldı. Sol/sosyalist kampta, Arnavutluk yanlısıydı; Enver Hoca’yı destekliyordu.

Papazın Yönettiği Fuhuş Çetesi

Lyon şehrinde oturan, adı açıklanmayan Evanjelist papaz (33), Nijeryalı 50 göçmen kadını fuhuşa zorlamak iddiasıyla gözaltına alındı.

Che’nin Son Resimleri Bir Papaz’dan Çıktı

Che Guevera’nın ölümünün hemen ardından çekilen fotoğrafları elli yıl sonra bir papazın arşivinden çıktı.

Diğer Dünya Haberleri

İntiharları Engelleme Bakanlığı

İngiltere hükümeti, vatandaşları arasında intihar eğitiminin artması üzerine önleyici tedbirleri almakla görevli İntiharları Engelleme Bakanlığı kurdu.

Güzel Adalet Bakanı’nın İlginç Parfümü

İsrail’in Hollywood yıldızlarını kıskandıracak kadar güzel Adalet Bakanı Ayelet Shaked’in rol aldığı bir video filminde kullandığı parfümün markası şaşkınlık uyandırdı.

Aylık 780 Euro Vatandaşlık Maaşı

Hükümet kararına göre, İtalyan vatandaşlarının hayat standardını yükseltmek için aylık 780 Euro tutarında nakit yardımında bulunulacak.

21 Milyon Dolarlık Otomobil

Bugatti’nin en son ürünü spor otomobil 21 milyon dolara satılacak.

Kâğıt Para Kullanımını Yasaklayacak Ülke

Danimarka hükümetinin aldığı ve 2030 yılında tamamen uygulamaya girecek banknotsuz hayat projesiyle bütün ödemeler kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek.

Kurusıkı Tabancayla Kuyumcu Soyan Çocuk

Buenos Aires kentinde, adı açıklanmayan 9 yaşındaki çocuk, evinden getirdiği kurusıkı tabancayla kuyumcu soymaya kalkıştı.

Tarihî Banknota Rekor Fiyat

1891’de tedavüle sokulan 1.000 dolarlık banknot - 130 yıl sonra! - tam 3 milyon dolara alıcı buldu.