Ölüyü Dirilten Sahtekâr Rahip

Johannesburg Savcılığı'nın iddianamesinde, Papaz Alph Lukau’nun sahtekârlık yaptığı, ölmüş gibi davranan bir adamı diriltiyor görünerek, halkın kutsal din duygularını kullanıp çıkar sağlamaya çalıştığı suçlamaları yer aldı.

Ölüyü Dirilten Sahtekâr Rahip

Güney Afrika’da bir rahip ölüyü dirilttiğini iddia etti. 

Johannesburg şehrinde, taraftarlarıyla kilise bahçesinde bir gösteri düzenleyen Papaz Alph Lukau, tabut içindeki ölüyü dirilteceğini iddia etti. Yüzlerce taraftarının desteğiyle törene başlayan Papaz Lukau, yardımcılarına ölünün bulunduğu tabutun kapağını açtırdı. Sağ eliyle cenazenin göğsüne dokundu; yüksek sesle ‘Diril! Diril! Emrediyorum sana!’ diye bağırdı. İlk iki emirde tabutun içindeki cenazeden hiçbir hareket görülmedi. Üçüncü ve en yüksek sesle verilen emirle birlikte cenaze hareketlendi; dikilip konuşmaya başladı. 

Töreni izleyen, olayı kameraya çeken gazeteciler gözlerine inanamadı. Papaz Alph Lukau, başarısından sonra ellerini havaya kaldırıp kendisini destekleyenleri ve izleyenleri selâmladı. Yeniden dünyaya dönen ölü de Papaz Lukau’nun ellerine sarılıp nasıl teşekkür edeceğini bilemedi. 

Olaya ait görüntüler, Güney Afrika’nın bütün televizyon kanallarında ve sosyal medyada yayınlandı. Papaz Alph Lukau, bir anda ülkenin en tanınan adamlarından birisi oluverdi. Bazı gazeteciler, Papaz’ın taraftarları, Alph Lukau’yu göklere çıkardı ve hatta bazı hayranları kantarın topuzunu kaçırdı: Hazreti İsa ile kıyaslamaya kalktı.

Ama Papaz Alph Lukau için bayram uzun sürmedi. Johannesburg’da faaliyet gösteren 3 cenaze şirketi, yapılan gösterinin göz boyamaca/kandırmaca olduğunu ileri sürüp, mahkemeye başvurdu. Lukau’nın halkı kandırdığını, kutsal din duygularını istismar edip para kazanmayı amaçladığını ileri sürdüler. Johannesburg Savcılığı, başvuruyu işleme koydu; Papaz Alph Lukau hakkında soruşturma başlattı. Hazırlanan iddianamede, Papaz Alph Lukau’nun sahtekârlık yaptığı, ölmüş gibi davranan bir adamı diriltiyor görünerek, halkın kutsal din duygularını kullanıp çıkar sağlamaya çalıştığı suçlamaları yer aldı. Ayrıca iddianamede, hiç kimsenin ölmüş birisini diriltemeyeceği, yapılan eylemin sahtekârlık olduğu ileri sürüldü.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

14 March 2019 19:51
1,204 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Tek Batında 10 Çocuk

Thamara Sithole (37) adlı Güney Afrika Cumhuriyeti vatandaşı, - 2 kız evlat sahibi! - kadın tek seferde 10 çocuk doğurdu.

Annesinin Cesedini 30 Yıl Varilde Sakladı

Güney Kore’de adı açıklanmayan demans hastası yaşlı adamın 30 yıl önce ölen annesinin cesedini plastik bidon içinde çatı katında sakladığı ortaya çıktı.

Mezarlarından Çıkaran Ölülere Sigara İçiriyorlar

Güney Endonezya’da yaşayan Toroja Kabilesi’nin üyeleri, her yıl ağustos ayında düzenledikleri festivalle ölülerini unutmadıklarını gösteriyor.

Yağmur Gibi Demir Yağan Gezegen

İsviçreli bilim adamlarının belirlemelerine göre, yeni keşfedilen gezegende tıpkı dünyamızdaki gibi yağmur gibi demir damlaları yağıyor.

Rüşvetçi Başkana 17 Yıl Hapis

Güney Kore eski Devlet Başkanı Lee Myung-bak, görev süresi içinde yetkilerini kötüye kullanmak ve rüşvet almaktan suçlu bulundu ve 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Trump’ın Şahsi Papazı’nın Kehaneti Fos Çıktı

ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘Ruhani Danışmanı’/’Şahsi Papazı’ Paula White-Cain’in - seçimlerden hemen önce! - Florida’da düzenlediği ayinde söylediği, ‘Zaferin ayak seslerini duyuyorum. Seçimleri kazanacağız!’ şeklindeki kehaneti fos çıktı.

Papazın Yönettiği Fuhuş Çetesi

Lyon şehrinde oturan, adı açıklanmayan Evanjelist papaz (33), Nijeryalı 50 göçmen kadını fuhuşa zorlamak iddiasıyla gözaltına alındı.

Che’nin Son Resimleri Bir Papaz’dan Çıktı

Che Guevera’nın ölümünün hemen ardından çekilen fotoğrafları elli yıl sonra bir papazın arşivinden çıktı.

Diğer Dünya Haberleri

Uyuşturucu Katılan İçki İle Tecavüz

Belçika’da çok sayıda öğrenci genç kız, içkilerine konulan uyuşturucu ile kendilerinden geçirilip tecavüze uğradıklarını iddia etti.

Yüksek Kira Önergesi Hükümet Götürdü

İsveç’te, yeni yapılan evlerin kiralarının ev sahipleri tarafından istenilen oranda artırılabilmesini sağlayacak yasa önerisi hükümeti düşürdü.

17 Yıl İdam Bekleyen Mahkûma Büyük Sürpriz

ABD’nin Oregon eyaletinde 17 yıldır idam edilmeyi bekleyen mahkûm hayatının sürpriziyle karşılaştı: Jesse Lee Johnson adlı hükümlüye asılmaktan kurtulduğu bildirildi.

22 Yaşındaki Kültür Bakanı

Çeçenistan Cumhuriyeti Devlet Başkanı Ramzan Kadirov, 22 yaşındaki ‘moda tasarımcısı’ kızı Ayşat Kadirova’yı Kültür Bakanlığı’na atadı.

Fıstık Ezmeli Sandviçle Nükleer Casusluk

Jonathan (42) ve Diana Toebbe (45) adlı karı koca, Batı Virginia’da casusluk yaptıkları iddiasıyla tutuklandı.

Güzel Başbakanı Elle Taciz Eden Cumhurbaşkanı

Danimarka’nin eski Başbakanı Helle Thorning-Schmidt, yazdığı kitapla politik arenayı dalgalandırdı.

Taliban Sakal Kesmeyi Yasakladı

Afganistan’ın tamamında kontrolü ele geçiren Taliban, İslâm şeriatine ve Peygamberin sünnetine aykırı olduğunu iddia ettiği sakal kesimini ve tıraşını yasakladı.