Ölüyü Dirilten Sahtekâr Rahip

Johannesburg Savcılığı'nın iddianamesinde, Papaz Alph Lukau’nun sahtekârlık yaptığı, ölmüş gibi davranan bir adamı diriltiyor görünerek, halkın kutsal din duygularını kullanıp çıkar sağlamaya çalıştığı suçlamaları yer aldı.

Ölüyü Dirilten Sahtekâr Rahip

Güney Afrika’da bir rahip ölüyü dirilttiğini iddia etti. 

Johannesburg şehrinde, taraftarlarıyla kilise bahçesinde bir gösteri düzenleyen Papaz Alph Lukau, tabut içindeki ölüyü dirilteceğini iddia etti. Yüzlerce taraftarının desteğiyle törene başlayan Papaz Lukau, yardımcılarına ölünün bulunduğu tabutun kapağını açtırdı. Sağ eliyle cenazenin göğsüne dokundu; yüksek sesle ‘Diril! Diril! Emrediyorum sana!’ diye bağırdı. İlk iki emirde tabutun içindeki cenazeden hiçbir hareket görülmedi. Üçüncü ve en yüksek sesle verilen emirle birlikte cenaze hareketlendi; dikilip konuşmaya başladı. 

Töreni izleyen, olayı kameraya çeken gazeteciler gözlerine inanamadı. Papaz Alph Lukau, başarısından sonra ellerini havaya kaldırıp kendisini destekleyenleri ve izleyenleri selâmladı. Yeniden dünyaya dönen ölü de Papaz Lukau’nun ellerine sarılıp nasıl teşekkür edeceğini bilemedi. 

Olaya ait görüntüler, Güney Afrika’nın bütün televizyon kanallarında ve sosyal medyada yayınlandı. Papaz Alph Lukau, bir anda ülkenin en tanınan adamlarından birisi oluverdi. Bazı gazeteciler, Papaz’ın taraftarları, Alph Lukau’yu göklere çıkardı ve hatta bazı hayranları kantarın topuzunu kaçırdı: Hazreti İsa ile kıyaslamaya kalktı.

Ama Papaz Alph Lukau için bayram uzun sürmedi. Johannesburg’da faaliyet gösteren 3 cenaze şirketi, yapılan gösterinin göz boyamaca/kandırmaca olduğunu ileri sürüp, mahkemeye başvurdu. Lukau’nın halkı kandırdığını, kutsal din duygularını istismar edip para kazanmayı amaçladığını ileri sürdüler. Johannesburg Savcılığı, başvuruyu işleme koydu; Papaz Alph Lukau hakkında soruşturma başlattı. Hazırlanan iddianamede, Papaz Alph Lukau’nun sahtekârlık yaptığı, ölmüş gibi davranan bir adamı diriltiyor görünerek, halkın kutsal din duygularını kullanıp çıkar sağlamaya çalıştığı suçlamaları yer aldı. Ayrıca iddianamede, hiç kimsenin ölmüş birisini diriltemeyeceği, yapılan eylemin sahtekârlık olduğu ileri sürüldü.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

14 March 2019 19:51
256 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

İnsan Eti Yemekten Usanan Yamyam

Nino Mbatha (33) adlı büyücü ile arkadaşı Lungisani Magubane (32), uzun zamandır insan eti yemekten bıktıklarını söyleyip polise teslim oldu.

Yılmaz Güney Feri Cansel Aşkı

Cansel; cesur, vefalı, sadık ve sevgisini göstere(bile)n kadındı. Güney’in yanından hiç ayrılmıyordu; gözü başkasını görmüyordu.

Yılmaz Güney, Karaoğlan’ı Oynamak İstiyordu

Yalaz’ın kapısını ilk çalan, ‘Çirkin Kral’ Yılmaz Güney’di. Sinek kaydı traş olmuş, bıyıklarını kestirmişti.

Yılmaz Güney’in Toptaşı Günleri

Yılmaz Güney (Pütün), 1980 öncesi Türkiye’sinin toplumsal yapısından ve siyasal bölünmüşlüğünden - herkes gibi! - kendine düşen payı aldı. Sol/sosyalist kampta, Arnavutluk yanlısıydı; Enver Hoca’yı destekliyordu.

Papazın Yönettiği Fuhuş Çetesi

Lyon şehrinde oturan, adı açıklanmayan Evanjelist papaz (33), Nijeryalı 50 göçmen kadını fuhuşa zorlamak iddiasıyla gözaltına alındı.

Che’nin Son Resimleri Bir Papaz’dan Çıktı

Che Guevera’nın ölümünün hemen ardından çekilen fotoğrafları elli yıl sonra bir papazın arşivinden çıktı.

Diğer Dünya Haberleri

Otomobiller İçin Dış Hava Yastığı

Dünyanın ilk dış hava yastığı geliştirildi ve testlerden olumlu sonuç alındı.

Hatalı Basılmış Pul Sahibini Zengin Etti

169 yaşındaki tarihî pul; tam 1.3 milyon Euro’ya alıcı buldu.

İran'da Kadınların Bisiklete Binmesi Yasak

İsfahan Eyaleti’nde yürürlüğe giren uygulamanın kadınları kötülüklerden korumak için alındığı açıklandı.

Krala 7.5 Kiloluk Som Altın Taç Takıldı

Tayland’ın kutsal Kralı Maha Vajitalongkorn (66); 3 gün boyunca başındaki 7.5 kilo ağırlığındaki som altından yapılmış tarihî tacı hiç çıkarmadı.

Churchill Müzesi'ne Altın Klozet

İsteyen ziyaretçiler, ücretini ödedikleri takdirde som altın klozetle fotoğraf da çektirebilecek.

Hapishaneler Gardiyansız Kaldı

Belçika hapishanelerinde görev yapan gardiyanlar, ücret yetersizliğine ve çalışma şartlarının ağırlığına dikkat çekmek için greve gitti.

Ölen Aday Başkan Seçildi

Seçimlerden önce ölen Philip Veltman da yarışa katıldı. Geçerli sayılan 110 oyun 68’ini alarak Maypearl Belediye Başkanı seçildi.