Ölüyü Dirilten Sahtekâr Rahip

Johannesburg Savcılığı'nın iddianamesinde, Papaz Alph Lukau’nun sahtekârlık yaptığı, ölmüş gibi davranan bir adamı diriltiyor görünerek, halkın kutsal din duygularını kullanıp çıkar sağlamaya çalıştığı suçlamaları yer aldı.

Ölüyü Dirilten Sahtekâr Rahip

Güney Afrika’da bir rahip ölüyü dirilttiğini iddia etti. 

Johannesburg şehrinde, taraftarlarıyla kilise bahçesinde bir gösteri düzenleyen Papaz Alph Lukau, tabut içindeki ölüyü dirilteceğini iddia etti. Yüzlerce taraftarının desteğiyle törene başlayan Papaz Lukau, yardımcılarına ölünün bulunduğu tabutun kapağını açtırdı. Sağ eliyle cenazenin göğsüne dokundu; yüksek sesle ‘Diril! Diril! Emrediyorum sana!’ diye bağırdı. İlk iki emirde tabutun içindeki cenazeden hiçbir hareket görülmedi. Üçüncü ve en yüksek sesle verilen emirle birlikte cenaze hareketlendi; dikilip konuşmaya başladı. 

Töreni izleyen, olayı kameraya çeken gazeteciler gözlerine inanamadı. Papaz Alph Lukau, başarısından sonra ellerini havaya kaldırıp kendisini destekleyenleri ve izleyenleri selâmladı. Yeniden dünyaya dönen ölü de Papaz Lukau’nun ellerine sarılıp nasıl teşekkür edeceğini bilemedi. 

Olaya ait görüntüler, Güney Afrika’nın bütün televizyon kanallarında ve sosyal medyada yayınlandı. Papaz Alph Lukau, bir anda ülkenin en tanınan adamlarından birisi oluverdi. Bazı gazeteciler, Papaz’ın taraftarları, Alph Lukau’yu göklere çıkardı ve hatta bazı hayranları kantarın topuzunu kaçırdı: Hazreti İsa ile kıyaslamaya kalktı.

Ama Papaz Alph Lukau için bayram uzun sürmedi. Johannesburg’da faaliyet gösteren 3 cenaze şirketi, yapılan gösterinin göz boyamaca/kandırmaca olduğunu ileri sürüp, mahkemeye başvurdu. Lukau’nın halkı kandırdığını, kutsal din duygularını istismar edip para kazanmayı amaçladığını ileri sürdüler. Johannesburg Savcılığı, başvuruyu işleme koydu; Papaz Alph Lukau hakkında soruşturma başlattı. Hazırlanan iddianamede, Papaz Alph Lukau’nun sahtekârlık yaptığı, ölmüş gibi davranan bir adamı diriltiyor görünerek, halkın kutsal din duygularını kullanıp çıkar sağlamaya çalıştığı suçlamaları yer aldı. Ayrıca iddianamede, hiç kimsenin ölmüş birisini diriltemeyeceği, yapılan eylemin sahtekârlık olduğu ileri sürüldü.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

14 March 2019 19:51
411 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Bereket Ve Refah Getiren Gübre Savaşı

Güney Hindistan’ın bir köyünde yaşayan erkekler; hastalıkları sonlandıracağına, zenginlik getireceğine inandıklarından aralarında ‘gübre savaşı’ yapıyor.

Balina Dalgıç Yuttu

Rainer Schimpf adlı dalgıç /fotoğrafçı, açık denizde resim çekerken balina tarafından yutuldu.

İnsan Eti Yemekten Usanan Yamyam

Nino Mbatha (33) adlı büyücü ile arkadaşı Lungisani Magubane (32), uzun zamandır insan eti yemekten bıktıklarını söyleyip polise teslim oldu.

Yılmaz Güney Feri Cansel Aşkı

Cansel; cesur, vefalı, sadık ve sevgisini göstere(bile)n kadındı. Güney’in yanından hiç ayrılmıyordu; gözü başkasını görmüyordu.

Papazın Yönettiği Fuhuş Çetesi

Lyon şehrinde oturan, adı açıklanmayan Evanjelist papaz (33), Nijeryalı 50 göçmen kadını fuhuşa zorlamak iddiasıyla gözaltına alındı.

Che’nin Son Resimleri Bir Papaz’dan Çıktı

Che Guevera’nın ölümünün hemen ardından çekilen fotoğrafları elli yıl sonra bir papazın arşivinden çıktı.

Diğer Dünya Haberleri

Bankamatikler Geceleri Kapatılacak

Hollanda’da hırsızların bankamatiklere dadanması, yeni güvenlik tedbirlerinin alınmasına yol açtı.

Taşeron Kiralık Katiller

Sisteme göre, öldürme ihalesini alan kiralık katil, işi daha ucuz bir fiyata başka çete üyesine devrediyor ve aradaki farkı cebine indiriyor.

Büyük Okyanus'u Kürek Çekerek Geçti

Fyodor Konyuhov (68) adlı Rus din adamı; Büyük Okyanus’u kürek çekerek geçti.

Kadınlar Daha İyi Sürücü

İngiltere’de yapılan araştırmada, kadınlar daha iyi sürücü çıktı.

Faşist Diktatöre Mezarında da Rahat Yok

İspanya Yüksek Mahkemesi; Franco’nun anıt mezardan alınıp halka ait bir kabristana defnedilmesine karar verdi.

790 Lira İçin İstifa Eden Bakan

Japonya Adalet Bakanı Katsuyuki Kavai; seçim kampanyasında kanuni sınırın üzerinde para ödeyen eşininin usulsüzlüğünü görmezden geldiği suçlamaları karşısında istifa etti.

Taliban’ın Makyajlı Sürmeli Militanları

Resimlerdeki militanların aşırı makyajlı, gözleri sürmeli, el ele samimi pozları farklı çağrışımlar yaptırdı.