Ölüyü Dirilten Sahtekâr Rahip

Johannesburg Savcılığı'nın iddianamesinde, Papaz Alph Lukau’nun sahtekârlık yaptığı, ölmüş gibi davranan bir adamı diriltiyor görünerek, halkın kutsal din duygularını kullanıp çıkar sağlamaya çalıştığı suçlamaları yer aldı.

Ölüyü Dirilten Sahtekâr Rahip

Güney Afrika’da bir rahip ölüyü dirilttiğini iddia etti. 

Johannesburg şehrinde, taraftarlarıyla kilise bahçesinde bir gösteri düzenleyen Papaz Alph Lukau, tabut içindeki ölüyü dirilteceğini iddia etti. Yüzlerce taraftarının desteğiyle törene başlayan Papaz Lukau, yardımcılarına ölünün bulunduğu tabutun kapağını açtırdı. Sağ eliyle cenazenin göğsüne dokundu; yüksek sesle ‘Diril! Diril! Emrediyorum sana!’ diye bağırdı. İlk iki emirde tabutun içindeki cenazeden hiçbir hareket görülmedi. Üçüncü ve en yüksek sesle verilen emirle birlikte cenaze hareketlendi; dikilip konuşmaya başladı. 

Töreni izleyen, olayı kameraya çeken gazeteciler gözlerine inanamadı. Papaz Alph Lukau, başarısından sonra ellerini havaya kaldırıp kendisini destekleyenleri ve izleyenleri selâmladı. Yeniden dünyaya dönen ölü de Papaz Lukau’nun ellerine sarılıp nasıl teşekkür edeceğini bilemedi. 

Olaya ait görüntüler, Güney Afrika’nın bütün televizyon kanallarında ve sosyal medyada yayınlandı. Papaz Alph Lukau, bir anda ülkenin en tanınan adamlarından birisi oluverdi. Bazı gazeteciler, Papaz’ın taraftarları, Alph Lukau’yu göklere çıkardı ve hatta bazı hayranları kantarın topuzunu kaçırdı: Hazreti İsa ile kıyaslamaya kalktı.

Ama Papaz Alph Lukau için bayram uzun sürmedi. Johannesburg’da faaliyet gösteren 3 cenaze şirketi, yapılan gösterinin göz boyamaca/kandırmaca olduğunu ileri sürüp, mahkemeye başvurdu. Lukau’nın halkı kandırdığını, kutsal din duygularını istismar edip para kazanmayı amaçladığını ileri sürdüler. Johannesburg Savcılığı, başvuruyu işleme koydu; Papaz Alph Lukau hakkında soruşturma başlattı. Hazırlanan iddianamede, Papaz Alph Lukau’nun sahtekârlık yaptığı, ölmüş gibi davranan bir adamı diriltiyor görünerek, halkın kutsal din duygularını kullanıp çıkar sağlamaya çalıştığı suçlamaları yer aldı. Ayrıca iddianamede, hiç kimsenin ölmüş birisini diriltemeyeceği, yapılan eylemin sahtekârlık olduğu ileri sürüldü.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

14 March 2019 19:51
744 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Mezarlarından Çıkaran Ölülere Sigara İçiriyorlar

Güney Endonezya’da yaşayan Toroja Kabilesi’nin üyeleri, her yıl ağustos ayında düzenledikleri festivalle ölülerini unutmadıklarını gösteriyor.

Yağmur Gibi Demir Yağan Gezegen

İsviçreli bilim adamlarının belirlemelerine göre, yeni keşfedilen gezegende tıpkı dünyamızdaki gibi yağmur gibi demir damlaları yağıyor.

Rüşvetçi Başkana 17 Yıl Hapis

Güney Kore eski Devlet Başkanı Lee Myung-bak, görev süresi içinde yetkilerini kötüye kullanmak ve rüşvet almaktan suçlu bulundu ve 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bereket Ve Refah Getiren Gübre Savaşı

Güney Hindistan’ın bir köyünde yaşayan erkekler; hastalıkları sonlandıracağına, zenginlik getireceğine inandıklarından aralarında ‘gübre savaşı’ yapıyor.

Balina Dalgıç Yuttu

Rainer Schimpf adlı dalgıç /fotoğrafçı, açık denizde resim çekerken balina tarafından yutuldu.

Trump’ın Şahsi Papazı’nın Kehaneti Fos Çıktı

ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘Ruhani Danışmanı’/’Şahsi Papazı’ Paula White-Cain’in - seçimlerden hemen önce! - Florida’da düzenlediği ayinde söylediği, ‘Zaferin ayak seslerini duyuyorum. Seçimleri kazanacağız!’ şeklindeki kehaneti fos çıktı.

Papazın Yönettiği Fuhuş Çetesi

Lyon şehrinde oturan, adı açıklanmayan Evanjelist papaz (33), Nijeryalı 50 göçmen kadını fuhuşa zorlamak iddiasıyla gözaltına alındı.

Che’nin Son Resimleri Bir Papaz’dan Çıktı

Che Guevera’nın ölümünün hemen ardından çekilen fotoğrafları elli yıl sonra bir papazın arşivinden çıktı.

Diğer Dünya Haberleri

İntihal Yapan Bakan İstifa Etti

Avusturya Çalışma Bakanı Christine Aschbacher (37), yüksek lisans tezinde intihal - tırtıklama/aşırma! - yaptığı iddiasıyla görevinden istifa etmek zorunda kaldı.

Yolsuzluk Yapan Yöneticiye İdam Cezası

Çin’de devlete ait Huarong Varlık Yönetimi’nin eski Başkanı Lai Şiaomin, yolsuzluk yaptığı gerekçesiyle mahkeme tarafından idam cezasına çarptırıldı.

Korona Yardım Parasını İç Eden Bakan

Covid-19 hastaları için oluşturulan yardım fonunun bir kısmını şahsi hesabına aktaran Endonezya Sosyal İşler Bakanı Juliari Peter Batubara teslim oldu.

Koronadan Ölen Başkan Yeniden Seçildi

Korona salgınında hayatını kaybeden Ion Aliman adlı Deveselu kasabasının belediye başkanı yeniden aynı göreve seçildi.

Yüzü Dövmeli Yerli Dışişleri Bakanı

Yeni Zelanda’nın Dışişleri Bakanlığı’na ülkenin yerli Maori kabilesine mensup Nanaia Mahuta (50) atandı.

Tecavüze Yeltenen Hadım Edilecek

Nijerya’nın Kaduna eyaletinde yürürlüğe giren kanuna göre, 14 yaşından küçük kız çocuğuna tecavüz eden sanık idam edilecek.

Çete Kurmakla Suçlanan Cumhurbaşkanı

10 yıla kadar hapse mahkûm edilmesi istenilen Nicolas Sarkozy, 2007 seçim kampanyasında Libya’nın öldürülen lideri Muammer Kaddafi’den aldığı 50 milyon Euro’yu kullanmakla suçlanmıştı.