Kenan Evren, Ahu Tuğba’ya Aşıkmış

Yeşilçam’ın ünlü ismi Ahu Tuğba; 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in kalbini çalmış. Evren; cesaretini toplayıp aşkını ilan etmiş…

Kenan Evren, Ahu Tuğba’ya Aşıkmış

Emeklilik döneminde ressamlık yanı da ortaya çıkan, tabloları yüksek fiyatlarla alıcı bulan, 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nin lideri ve 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in magazin dünyasını hayrete düşüren bir sırrı ortaya çıktı. Evren; bir dönemin en güzel kadını, Yeşilçam’ın ünlü yıldızı Ahu Tuğba’ya âşıkmış. Hatta Tuğba’nın portrelerini çizmiş ve kendisine hediye etmiş. Cesaretli bir adım daha atmış; kapattığı gazinoda Ahu Tuğba’yı dudaklarından öpüvermiş…

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren hakkında ortaya çıkan sansasyonel iddia bizzat Ahu Tuğba tarafından doğrulandı. Tuğba; Savaş Kalafat ve Seyhan Soylu’nun sunduğu ‘Baba Haber’ adlı programa konuk edildi; sıra dışı açıklamalarda bulundu. 

Kenan Evren’in Ahu Tuğba’ya sırılsıklam âşık olduğunu anlatan Soylu; ilan-ı aşk olayının fotoğrafını da gösterdi. Fotoğraf; ünlü magazin gazetecisi Nurcan Sabur tarafından çekilmişti. Soylu’nun iddiasına göre Evren; Ahu Tuğba’ya âşkını açıklayabilmek ve beraber yemek yiyebilmek için bir gazinoyu kapattı. Tuğba ve birkaç samimi arkadaşını ağırladı. Hatta iddiayı bir basamak daha ileri götürdü: Evren; Ahu Tuğba’ya çizdiği resimlerini hediye etti ve âşkını açıklayıp dudaklarından öptü. 

Tuğba; Soylu’nun açıklamalarını doğruladı; ‘Evren Paşa, beni öptü,’ dedi. Olayın sonrasında Soylu; Ahu Tuğba’yı halıya sarıp, otomobilinin bagajında Marmaris’ten kaçırdığını da anlattı. Böylece yeni bir teklif ya da âşk ilanından sevgili arkadaşını kurtarmış oluyordu.

Soylu’nun anlatımına göre Kenan Evren; Cumhurbaşkanlığı’nın son günlerinde Ahu Tuğba ile görüşme isteğini iletti. Etiler’de oturan Tuğba; ne yapacağını şaşırdı ve bir süre evinden uzaklaştı. Böylece Evren’i çevresinden uzak tutmayı başardı.

Ali Hikmet İnce yazdı.

12 October 2019 22:43
1,834 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Evren’in Unutamadığı Tokat

Evren’in öğrenciliği döneminde, Kara Harp Okulu’nun Komutanı Tuğgeneral Hamit Doğruer’di. Doğruer; çok disiplinli ve sert bir kurmay subaydı.

Korutürk’e Darbe Liderliği Teklifi

Genel Kurmay Başkanı Kenan Evren, Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk'e başlarına geçmesini ve idareyi ellerine almasını önerdi. Fakat, Korutürk öneriyi şiddetle reddetti.

Kirkor Cezveciyan Veya Kenan Pars

İyi giyimi, burjuva görünüşü, olgun tavrı, mevki sahibi/zengin kötü adam rollerinin değişmez aktörü olmasına yetmişti.

Aziz Basmacı: Hep Gülen Adam

Aziz Basmacı; sinemamızın ilk döneminin bel kemiğini oluşturan ‘tiyatrocular grubu’ndandı.

Korona Hediye Eden Noel Baba

Belçika’da bir huzurevini ziyaret eden Noel Baba ‘Covid - 19’ virüsü hediye etti.

Sperm Donörlüğü İle 1200 Çocuğu Olan Adam

Kilise, Watson’un yaptığı işten ötürü büyük günaha girdiğini ve aforoz edebileceği ikazında bulunmuş.

Mafya Hükümetin Sokağa Çıkma Yasağını Destekliyor

Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde mafyaya bağlı çeteler, hükümetin korona virüse karşı ilan ettiği sokağa çıkma yasağına destek verdi.

CIA; Kuzey Kore Lideri Kim’in Evine Girmiş

İddia; Wall Street Journal gazetesinde yayınlandı. CIA; Kuzey Kore Devlet Başkanı’nı dinlemek için üvey ağabeyi Kim Jong-nam’ı kullandı.

Zeki Müren Adnan Şenses’i Dövdürmüş, Hatta…

Şenses’in anlatımına/kanaatine göre, sahnelerin sanat güneşi göründüğü gibi kibar değildi. Acımasız ve gaddardı.

Kocasına Soyadını Veren Şarkıcı

Şükran Ay; evlendikten sonra soyadını değiştirmedi. Hattâ ısrarını bir adım ileri götürüp kocasının da kendi soyadını almasını istedi.

Bisküvi Kutularında Saklanan Kraliyet Taçları

Bisküvi kutularında saklanan taçların ve hazinenin öyküsü, BBC için yapılan bir belgesele konu olunca, gerçek ortaya çıktı.

Garipler Mezarlığında Bir Dansöz

Özcan Tekgül, 1950-1970 arasında sahnede, gazinoda, tiyatroda ve sinemada bir kasırgaydı. Sarı uzun saçlı, yeşil gözlü, hafif balık etli kadın, ‘ateş dansı’ ile seyredenlerini büyülüyordu.

Menderes’in Bakanına Darbe Liderliği Önerisi

İddiaya göre Şemi Ergin; 27 Mayıs 1960’da yapılacak askerî darbenin ilk işaretleri ortaya çıktığından beri haberdardı.

Diğer Tarih Haberleri

Tabutunun Tahtasından Baston Yapılan Cadı

Lilias Adie, İskoçya’da ‘büyücülük yaptığı’, ‘cadı’ olduğu iddiasıyla yargılandı. 30 gün uyutulmadı, aç bırakıldı, ağır işkence altında tutuldu. İntihar etmek zorunda bırakıldı. Ölümünden 315 yıl sonra yapılan hata kabul edildi ve özür dilendi.

Uzaya Çıkan İlk Türk Kökenli Kozmonot

Uzaya çıkan ilk Türk kökenli subay, Sovyet vatandaşı Andriyan Grigoryeviç Nikolayev’di. Nikolayev, 1962’de fezaya ilk adımını attı.

5 Bin Yıllık Bira Fabrikası

Tarihi fabrika, Amerikalı ve Mısırlı arkeologların ortak çalışması sonucunda gün ışığına çıkarıldı.

Anıları Çöplükten Toplanan Parti Genel Başkanı

Türk Solu’nun önemli ismi, TİP - Türkiye İşçi Partisi! -’in son Genel Başkanı Behice Boran’ın yüzlerce mektubu - İngilizce/Türkçe! - ve fotoğrafı çöplükte bulunmuştu.

Trump Çifti Yataklarını Ayırmış

Başkanlık Seçimi’ni kaybedip Beyaz Saray’dan ayrılmak zorunda kalan Donald Trump ve güzel eşi Melania hakkında söylentiler bitmedi.

Barış Manço'nun 47 Gün Süren İlk Evliliği

Barış Manço, 31 Ocak 1970’de Belçika’nın Liege kentinde fotomodel Marie Claude ile hayatını birleştirdi.

Safiye Ayla’dan 1,750 Öğrenciye Burs

Tüm mal varlığını Türk Eğitim Vakfı’na bağışlayan müteveffa ses sanatçısı Safiye Ayla’nın 1.750 öğrenciye burs ve maddi destek sağladığı ortaya çıktı.