Kenan Evren, Ahu Tuğba’ya Aşıkmış

Yeşilçam’ın ünlü ismi Ahu Tuğba; 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in kalbini çalmış. Evren; cesaretini toplayıp aşkını ilan etmiş…

Kenan Evren, Ahu Tuğba’ya Aşıkmış

Emeklilik döneminde ressamlık yanı da ortaya çıkan, tabloları yüksek fiyatlarla alıcı bulan, 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nin lideri ve 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in magazin dünyasını hayrete düşüren bir sırrı ortaya çıktı. Evren; bir dönemin en güzel kadını, Yeşilçam’ın ünlü yıldızı Ahu Tuğba’ya âşıkmış. Hatta Tuğba’nın portrelerini çizmiş ve kendisine hediye etmiş. Cesaretli bir adım daha atmış; kapattığı gazinoda Ahu Tuğba’yı dudaklarından öpüvermiş…

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren hakkında ortaya çıkan sansasyonel iddia bizzat Ahu Tuğba tarafından doğrulandı. Tuğba; Savaş Kalafat ve Seyhan Soylu’nun sunduğu ‘Baba Haber’ adlı programa konuk edildi; sıra dışı açıklamalarda bulundu. 

Kenan Evren’in Ahu Tuğba’ya sırılsıklam âşık olduğunu anlatan Soylu; ilan-ı aşk olayının fotoğrafını da gösterdi. Fotoğraf; ünlü magazin gazetecisi Nurcan Sabur tarafından çekilmişti. Soylu’nun iddiasına göre Evren; Ahu Tuğba’ya âşkını açıklayabilmek ve beraber yemek yiyebilmek için bir gazinoyu kapattı. Tuğba ve birkaç samimi arkadaşını ağırladı. Hatta iddiayı bir basamak daha ileri götürdü: Evren; Ahu Tuğba’ya çizdiği resimlerini hediye etti ve âşkını açıklayıp dudaklarından öptü. 

Tuğba; Soylu’nun açıklamalarını doğruladı; ‘Evren Paşa, beni öptü,’ dedi. Olayın sonrasında Soylu; Ahu Tuğba’yı halıya sarıp, otomobilinin bagajında Marmaris’ten kaçırdığını da anlattı. Böylece yeni bir teklif ya da âşk ilanından sevgili arkadaşını kurtarmış oluyordu.

Soylu’nun anlatımına göre Kenan Evren; Cumhurbaşkanlığı’nın son günlerinde Ahu Tuğba ile görüşme isteğini iletti. Etiler’de oturan Tuğba; ne yapacağını şaşırdı ve bir süre evinden uzaklaştı. Böylece Evren’i çevresinden uzak tutmayı başardı.

Ali Hikmet İnce yazdı.

12 October 2019 22:43
288 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Evren’in Unutamadığı Tokat

Evren’in öğrenciliği döneminde, Kara Harp Okulu’nun Komutanı Tuğgeneral Hamit Doğruer’di. Doğruer; çok disiplinli ve sert bir kurmay subaydı.

Korutürk’e Darbe Liderliği Teklifi

Genel Kurmay Başkanı Kenan Evren, Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk'e başlarına geçmesini ve idareyi ellerine almasını önerdi. Fakat, Korutürk öneriyi şiddetle reddetti.

Kirkor Cezveciyan Veya Kenan Pars

İyi giyimi, burjuva görünüşü, olgun tavrı, mevki sahibi/zengin kötü adam rollerinin değişmez aktörü olmasına yetmişti.

Aziz Basmacı: Hep Gülen Adam

Aziz Basmacı; sinemamızın ilk döneminin bel kemiğini oluşturan ‘tiyatrocular grubu’ndandı.

CIA; Kuzey Kore Lideri Kim’in Evine Girmiş

İddia; Wall Street Journal gazetesinde yayınlandı. CIA; Kuzey Kore Devlet Başkanı’nı dinlemek için üvey ağabeyi Kim Jong-nam’ı kullandı.

Haber Yazabilen Gazeteci Robotlar

Primer adlı yapay zekâ şirketi; bir gazeteci gibi haber yazabilen ve başlık atabilen robot ürettiklerini açıkladı.

Ani Kötü Haber Felce Sebep Olabiliyor

Araştırmanın sonucuna göre, aniden alınan/verilen kötü haber büyük stres yaratıyor ve tansiyonda olumsuz dalgalanmalara sebep oluyor.

Babalar da Bebek Emzirebilecek

Bir Japon teknoloji şirketi, babaların bebek beslenmesini/bakımını sağlayacak, giyilebilir bir emzirme aparatı üretti.

Zeki Müren Adnan Şenses’i Dövdürmüş, Hatta…

Şenses’in anlatımına/kanaatine göre, sahnelerin sanat güneşi göründüğü gibi kibar değildi. Acımasız ve gaddardı.

Kocasına Soyadını Veren Şarkıcı

Şükran Ay; evlendikten sonra soyadını değiştirmedi. Hattâ ısrarını bir adım ileri götürüp kocasının da kendi soyadını almasını istedi.

Bisküvi Kutularında Saklanan Kraliyet Taçları

Bisküvi kutularında saklanan taçların ve hazinenin öyküsü, BBC için yapılan bir belgesele konu olunca, gerçek ortaya çıktı.

Garipler Mezarlığında Bir Dansöz

Özcan Tekgül, 1950-1970 arasında sahnede, gazinoda, tiyatroda ve sinemada bir kasırgaydı. Sarı uzun saçlı, yeşil gözlü, hafif balık etli kadın, ‘ateş dansı’ ile seyredenlerini büyülüyordu.

Menderes’in Bakanına Darbe Liderliği Önerisi

İddiaya göre Şemi Ergin; 27 Mayıs 1960’da yapılacak askerî darbenin ilk işaretleri ortaya çıktığından beri haberdardı.

Diğer Tarih Haberleri

Abdülmecid Efendi, İttihat ve Terakki’ye Başkan Yapılacaktı

Bir İngiliz gizli belgesine göre; 2. Abdülmecid (Efendi), İttihat ve Terakki Partisi’nin liderliğine getirilecekti.

Yıldız Kenter’in Bilinmeyen Özellikleri

Şükran Güngör’ün ifadesiyle, ‘Böylesi meziyetlerle donanmış hanımla yaşamak ayrıcalıklı mutluluktu!’

CIA; Kuzey Kore Lideri Kim’in Evine Girmiş

İddia; Wall Street Journal gazetesinde yayınlandı. CIA; Kuzey Kore Devlet Başkanı’nı dinlemek için üvey ağabeyi Kim Jong-nam’ı kullandı.

Ölüm İlanınızda Yarı Yarıya İndirim

Vakit Gazetesi’nin sahibi Halil Lütfi Dördüncü; cimriliğiyle maruftu. Moliere’nin tanımladığı gibi; ‘Selâm verdim!’ demez; ‘Selâm aldım!’ derdi.

Otomobil Kullanan Fareler

ABD’de yapılan araştırmada, yemek ve şekerli yiyeceklerle ödüllendirilen fareler, oyuncak otomobilleri başarıyla sürdü

Başbakan’a Dans Dersi Veren Ünlü Komedyen

Yeşilçam’ın ünlü ismi, komedyen Öztürk Serengil’in DP’li Başbakan Adnan Menderes’e dans dersleri verdiğini çok dar bir çevre bilirdi.

Putin’in KGB Sicili: ‘Devlet Başkanı Olabilir!’

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in KGB tarafından tutulan şahsi sicil dosyası üzerindeki ‘gizlilik zırhı’ kaldırıldı ve incelemeye/sergilenmeye açıldı.