Kenan Evren, Ahu Tuğba’ya Aşıkmış

Yeşilçam’ın ünlü ismi Ahu Tuğba; 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in kalbini çalmış. Evren; cesaretini toplayıp aşkını ilan etmiş…

Kenan Evren, Ahu Tuğba’ya Aşıkmış

Emeklilik döneminde ressamlık yanı da ortaya çıkan, tabloları yüksek fiyatlarla alıcı bulan, 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nin lideri ve 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in magazin dünyasını hayrete düşüren bir sırrı ortaya çıktı. Evren; bir dönemin en güzel kadını, Yeşilçam’ın ünlü yıldızı Ahu Tuğba’ya âşıkmış. Hatta Tuğba’nın portrelerini çizmiş ve kendisine hediye etmiş. Cesaretli bir adım daha atmış; kapattığı gazinoda Ahu Tuğba’yı dudaklarından öpüvermiş…

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren hakkında ortaya çıkan sansasyonel iddia bizzat Ahu Tuğba tarafından doğrulandı. Tuğba; Savaş Kalafat ve Seyhan Soylu’nun sunduğu ‘Baba Haber’ adlı programa konuk edildi; sıra dışı açıklamalarda bulundu. 

Kenan Evren’in Ahu Tuğba’ya sırılsıklam âşık olduğunu anlatan Soylu; ilan-ı aşk olayının fotoğrafını da gösterdi. Fotoğraf; ünlü magazin gazetecisi Nurcan Sabur tarafından çekilmişti. Soylu’nun iddiasına göre Evren; Ahu Tuğba’ya âşkını açıklayabilmek ve beraber yemek yiyebilmek için bir gazinoyu kapattı. Tuğba ve birkaç samimi arkadaşını ağırladı. Hatta iddiayı bir basamak daha ileri götürdü: Evren; Ahu Tuğba’ya çizdiği resimlerini hediye etti ve âşkını açıklayıp dudaklarından öptü. 

Tuğba; Soylu’nun açıklamalarını doğruladı; ‘Evren Paşa, beni öptü,’ dedi. Olayın sonrasında Soylu; Ahu Tuğba’yı halıya sarıp, otomobilinin bagajında Marmaris’ten kaçırdığını da anlattı. Böylece yeni bir teklif ya da âşk ilanından sevgili arkadaşını kurtarmış oluyordu.

Soylu’nun anlatımına göre Kenan Evren; Cumhurbaşkanlığı’nın son günlerinde Ahu Tuğba ile görüşme isteğini iletti. Etiler’de oturan Tuğba; ne yapacağını şaşırdı ve bir süre evinden uzaklaştı. Böylece Evren’i çevresinden uzak tutmayı başardı.

Ali Hikmet İnce yazdı.

12 October 2019 22:43
1,017 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Evren’in Unutamadığı Tokat

Evren’in öğrenciliği döneminde, Kara Harp Okulu’nun Komutanı Tuğgeneral Hamit Doğruer’di. Doğruer; çok disiplinli ve sert bir kurmay subaydı.

Korutürk’e Darbe Liderliği Teklifi

Genel Kurmay Başkanı Kenan Evren, Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk'e başlarına geçmesini ve idareyi ellerine almasını önerdi. Fakat, Korutürk öneriyi şiddetle reddetti.

Kirkor Cezveciyan Veya Kenan Pars

İyi giyimi, burjuva görünüşü, olgun tavrı, mevki sahibi/zengin kötü adam rollerinin değişmez aktörü olmasına yetmişti.

Aziz Basmacı: Hep Gülen Adam

Aziz Basmacı; sinemamızın ilk döneminin bel kemiğini oluşturan ‘tiyatrocular grubu’ndandı.

Sperm Donörlüğü İle 1200 Çocuğu Olan Adam

Kilise, Watson’un yaptığı işten ötürü büyük günaha girdiğini ve aforoz edebileceği ikazında bulunmuş.

Mafya Hükümetin Sokağa Çıkma Yasağını Destekliyor

Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde mafyaya bağlı çeteler, hükümetin korona virüse karşı ilan ettiği sokağa çıkma yasağına destek verdi.

CIA; Kuzey Kore Lideri Kim’in Evine Girmiş

İddia; Wall Street Journal gazetesinde yayınlandı. CIA; Kuzey Kore Devlet Başkanı’nı dinlemek için üvey ağabeyi Kim Jong-nam’ı kullandı.

Haber Yazabilen Gazeteci Robotlar

Primer adlı yapay zekâ şirketi; bir gazeteci gibi haber yazabilen ve başlık atabilen robot ürettiklerini açıkladı.

Zeki Müren Adnan Şenses’i Dövdürmüş, Hatta…

Şenses’in anlatımına/kanaatine göre, sahnelerin sanat güneşi göründüğü gibi kibar değildi. Acımasız ve gaddardı.

Kocasına Soyadını Veren Şarkıcı

Şükran Ay; evlendikten sonra soyadını değiştirmedi. Hattâ ısrarını bir adım ileri götürüp kocasının da kendi soyadını almasını istedi.

Bisküvi Kutularında Saklanan Kraliyet Taçları

Bisküvi kutularında saklanan taçların ve hazinenin öyküsü, BBC için yapılan bir belgesele konu olunca, gerçek ortaya çıktı.

Garipler Mezarlığında Bir Dansöz

Özcan Tekgül, 1950-1970 arasında sahnede, gazinoda, tiyatroda ve sinemada bir kasırgaydı. Sarı uzun saçlı, yeşil gözlü, hafif balık etli kadın, ‘ateş dansı’ ile seyredenlerini büyülüyordu.

Menderes’in Bakanına Darbe Liderliği Önerisi

İddiaya göre Şemi Ergin; 27 Mayıs 1960’da yapılacak askerî darbenin ilk işaretleri ortaya çıktığından beri haberdardı.

Diğer Tarih Haberleri

Köseleden Yapılmış 2 Bin Yıllık Oyuncak Fare

2 bin yıllık antika buluntular içerisinde köseleden yapılmış 13 santim uzunluğunda 3 santim genişliğindeki oyuncak fare ilgi çekti.

Barack Obama, Trump’ın Telefonlarını Dinletmiş

ABD Başkanı Donald Trump, 2016’daki başkanlık seçimi çalışmalarında şahsi telefonlarının dinlendiğini iddia etti.

Fatih’in Türbesi’ni Temizleyen Âlim

Fatih dostlarının oluşturduğu ekip, kolları sıvadı. Tarihi türbeyi ellerinden geldiğince temizledi ve onarımına vesile oldu.

Damızlık Kaplumbağa Emekli Edildi

Türünü tarihe karışmaktan kurtaran Diago (100) adlı erkek damızlık kaplumbağa 60 yıllık yoğun mesai son(uç)unda emekliliği hak etti.

Amerika’da Bakkalda Çıkan Türk Filmleri

Brooklyn’de Vatan Bakkaliyesi’nin sahipleri Haydar ve Hüseyin Beyler, Muzaffer Tema’yı sever, takdir ederdi. Kendisine müjde verdiler: Tema’nın da rol aldığı 3 Türk filminin kusursuz kopyaları kendilerindeydi.

Hatalı Karar İçin Bir Asır Sonra Resmi Özür

İşlemediği suçtan ötürü - 20 Mayıs 1920’de! - 30 yıl hapis cezasına çarptırılan ve 1942’de hayatını yitiren siyahî masum mahkûm Max Mason’dan resmi özür dilendi.

Churchill’den Gürsel’e Menderes İçin Af Mektubu

İngiltere eski Başbakanı Winston Churchill; Devlet Başkanı ve MBK Başkanı Orgeneral Cemal Gürsel’e bir mektup yazarak, idam cezasına çarptırılan eski Başbakan ve 2 eski bakanın affedilmesini rica etti.