Genelevde Zorla Çalıştırılan Goril

Endonezya’nın Kareng Pangi adlı köyünde, seks kölesi yapılan talihsiz orangutan Pony ve 6 yıl boyunca yaşamak zorunda kaldığı dram göz yaşarttı.

Genelevde Zorla Çalıştırılan Goril

İnsanın kanını donduran, insanlığından utandıran, anlatırken kelimelere sığmayan olay Endonezya’da yaşandı. Nadir bir tür orangutan seks kölesi yapıldı. 6 yıl boyunca zorla genelevde çalıştırıldı. Pony adlı dişi orangutan düzenli traş edildi, üzerine parfüm sıkıldı, güzel görünmesi için makyaj yapıldı ve göz alıcı takılarla süslendi. 

Bornean adlı ender türe mensup Pony, 4 yaşındayken annesinden koparılıp Kareng Pangi adlı köye getirildi ve genelevde zorla çalıştırıldı. Pony zincire vuruldu; müşterilerle cinsel ilişki kurmaya zorlandı. Müşteriler ilişki başına 3 dolar ödedi. 

Pony’i istismar eden genelev sahibi, zavallı hayvanı insana benzetebilmek için iki günde bir bütün kıllarını tıraş ettirdi, makyaj yaptırdı, parfüm sıktırıp güzel kokmasını sağladı. Pony’e özel eğitim de verildi: Geneleve gelen müşterilerin isteklerini uygulayabilmesi için nasıl ilişkiye gireceği öğretildi. Şanssız orangutanın müşterileri köyde ve çevresinde düşük ücretle çalışan palm yağı işçileriydi.

Pony’i seks kölesi olarak çalışmaya zorlayan ve demir kafeste alıkoyan genelev sahibi kadının bir grup silahlı muhafız tarafından korunduğu ortaya çıktı. Olayı haber alan Endonezya polisi, esaslı bir plan yaptı; ağır silâhlarla donatılmış 40 personelle köyü bastı; talihsiz Pony’i kurtardı. Pony şimdi uzun bir rehabilitasyon dönemi geçirecek ve belki de eski sağlığına kavuşacak.

Haşmet Külyutmaz derledi ve yazdı.

28 November 2018 00:00
2,716 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Korona Yardım Parasını İç Eden Bakan

Covid-19 hastaları için oluşturulan yardım fonunun bir kısmını şahsi hesabına aktaran Endonezya Sosyal İşler Bakanı Juliari Peter Batubara teslim oldu.

Mezarlarından Çıkaran Ölülere Sigara İçiriyorlar

Güney Endonezya’da yaşayan Toroja Kabilesi’nin üyeleri, her yıl ağustos ayında düzenledikleri festivalle ölülerini unutmadıklarını gösteriyor.

Alba: Mavi Gözlü Albino Orangutan

Beyaz tüylü, iri mavi gözlü ve kırmızı göz bebekli albino orangutan Alba, tedavisinin ardından salındığı doğal ortamında ilk defa görülüp resimlendi.

Araba Lastiğini Kolye Gibi Takan Timsah

Halkın Boss (Patron!) adını verdiği 4 metre uzunluğundaki dev timsah, boynuna takılan otomobil lastiğini kolye gibi kullanıyor.

Dünyanın En Büyük Çiçeği

Dünyanın en büyük çiçeği, ‘Reflesya’ adını taşıyor. İlginç bitkinin çapı 1,20 metre civarında.

Üniversiteli Orangutan

Üniversiteli orangutan olarak ünlenen Chantek 39 yaşında Amerika’nın Georgia kentinde hayatını kaybetti.

Kalp Masajı Yapabilen Atlar

Ünlü at terbiyecisi Emma Massingale, iki yıl boyunca eğittiği Albert ve Arnie adlı iki ata hem suni solunum hem de kalp masajı yapmayı öğretti.

Devletin Parasını Seks İşçilerine Dağıtan Memur

Hollanda’da devleti dolandıran Ramon van S. adlı memur, parayı ‘zor durumda kalan seks işçisi kadınlar’a bağışladığını iddia etti.

Kilisede Seks Filmi Çeken Rahip

Travis Clark (35) adlı rahip, Mindi Dixon (41) ve Melissa Cheng (23) adlı kadınlarla kilise içinde üçlü seksi filme çekerken yakalandı.

Neron’un Gizli Sığınağı Bulundu

Pitomani (yangın çıkarma hastalığı)nın en önemli isimi, Roma İmparatoru Neron’a ait olduğu ileri sürülen gizli bir oda bulundu.

Kraliçe’den Kocasına Metres İzni

Cambell yeni kitabında, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve Prens Phillip’in seks hayatı ile ilgili detaylı / mahrem bilgiler verdi

Diğer Hayvanlar Haberleri

4 Kulaklı Kedi

4 kulaklı kedi Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir evin bahçesinde bulundu.

Kızarmış Tavuk Butu Seven Ayı

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan John Holden (45), evinin mutfağında kızarmış tavuk butu yiyen yaban ayısını görünce ne yapacağını şaşırdı.

Sokak Kedisine ‘Fakirlik Belgesi’

İstanbul’da bir mahalle muhtarı, yıllardır bakımını yaptığı, ihtiyaçlarını karşıladığı sokak kedisine ‘fakirlik belgesi’ verilmesi için bağlı bulunduğu ilçenin kaymakamlığına başvurdu.

Yavru Köpeğe Annelik Yapan Maymun

Hindistan’ın Roda kasabasında sokak ortasına bırakılan yavru köpeği bir maymun sahiplendi.

Antik Şehri İşgal Eden Maymun Çeteleri

Tayland’ın antik Lopburi kenti, kalabalık maymun çeteleri tarafından işgal edildi.

Kaçak İçkiyle Kafayı Bulan Sığırlar

Hindistan’ın Gucerat eyaletindeki bir çiftlikte dikkat edilmese toplu ölüm yaşanacaktı.

Yumurtlayan Horoz

Türkiye’de tavuk gibi yumurta yapan horozlara rastlanması şaşkınlık yarattı.