Evliyken İzdivaç Teklifi Alan Güzel Yıldız

Nilüfer Aydan, yaşamının neredeyse tamama yakınını Türk Sineması’na adadı. Güzelliği, cazibesi, dişiliği ve dans yeteneği ile erkeklerin ilgisini çekti. Çok önemli filmlerde rol alıp ismini ‘unutulmazlar’ arasına yazdırdı.

Evliyken İzdivaç Teklifi Alan Güzel Yıldız

Nilüfer Aydan - asıl adı Aydan Canbula! - , 50’li ve 60’lı yılların doğal güzelliği, cazibesi ve dans/rol kabiliyeti ile hemen fark edilen yıldızıydı. 15 yaşında Yeşilçam ve şöhretle tanıştı. Hızla yükseldi. Paranın değil, alkışın ve güzel sözlerin/övgünün cazibesine kapıldı. Tanınma ve başarabilme isteği ile sinemaya geçti. Fotojenik yüzü, düzgün fiziği ve kendisinden istenilen role olağanüstü adaptasyonu yolunu açtı, sinemada yerini sağlamlaştırdı.

1955’de, ilk rolünde gözüktü. 15 yaşında genç kızdı. Ablasının erkek arkadaşı, Anadolu Film’in sahibi Esat Özgül tarafından keşfedildi. ‘Korkusuz Yörük Ali’de küçük role sahipti. Afişe ismi ‘Aydan Can’ olarak geçti. Eserin yönetmeni, senaristi ve yapımcısı Esat Özgül’dü. Başrolünde Dünya Şampiyonu güreşçimiz Celal Atik oynadı. Deniz Tanyeli, Hüseyin Kentmen ve Turgut Pasiner diğer önemli karakterleri canlandırdı. 

Sinemada ilerlemesi, adını kalıcı şekilde duyurabilmesi için 3 yıl daha beklemesi gerekecekti.

- Yılmaz Duru’dan Dans Dersleri Aldı… -

Aydan, sanat hayatına dans ederek başladı. Öğretmeni sonradan büyük aşkla bağlanacağı oyuncu/yönetmen - şarkıcı Nükhet Duru’nun da ağabeyi! - Yılmaz Duru idi. Ondan oryantal ve folklor dersleri aldı. Birlikte sahneye çıkıp hünerlerini sergilediler. Sonra da birbirlerine âşık olup ilişkilerini resmileştirdiler. Duru ile uyumlu/başarılı ekip oluşturdular. Gece kulüplerinde de dans etmeye başladılar. 

Aydan annelik sevincini de yaşadı. 1958’de, ilk oğlu Turhan Sermi Duru’yu dünyaya getirdi.

1958, uğurlu yılıydı. 3 filmde oynadı. En önemlisi de: Zeki Müren’in Sezer Sezin’le  baş rollerini bölüştüğü ‘Altın Kafes’di. Filmin yönetmeni: Osman Fahri Seden’di. Nilüfer Aydan, Münir Özkul ve Sadri Alışık gibi starların arasında güzelliği, tazeliği, cazibesi ve masumiyeti ile göz doldurdu. Adından ve çizdiği karakterle becerisinden söz ettirdi.

Yılmaz Duru’nun sinema âlemiyle arası iyiydi. Kendisi de tanınmış sinema adamıydı. - Hem yetenekli oyuncu, hem başarılıi yönetmen, hem de dirayetli yapımcıydı! - Zeki Müren’le de samimi arkadaştı. Aydan’ı Kemal Film’e önerdi. Çok geçmeden teklifi kabul buldu: Nilüfer Aydan görüşmeye çağrıldı. Mülakat olumlu geçip role kabul ettiğinde heyecandan ölebilirdi. ‘Kalbi ağzından çıkabilirdi!’

- Zeki Müren Tarafından Taciz Edildiğini İleri Sürdü… -

Filmin başrol oyuncusu, ünlü TSM sanatçısı/’sanat güneşi’ Zeki Müren’den çektiklerini yıllar sonra dillendirebilecekti. ‘Altın Kafes’in çekimi sırasında tahammül sınırları zorlandı. Müren ile kamera dışında karşılaşmamaya/bir araya gelmemeye özel dikkat gösterdi. Hatta köşe bucak kaçtı. Bir röportajında belirttiğine göre, ‘Zeki Müren’in tacizlerine hedef olmuştu.’ ‘Ünlü sanatçı, Aydan’ı gördüğü her yerde sıkıştırıyordu. Göğüslerini, kalçalarını yokluyordu. Köşe bucak kaçıyor, gizli gizli ağlıyordu.’ Aydan’ın iddiaları yenilir yutulur cinsten değildi: ‘Beni ilk elleyen, bana ilk dokunan Zeki Müren’di. Annem Çerkez’di. Söylesem silahını alıp gelirdi. Müren’i öldürürdü. Herkesten gizledim, sakladım.’

Aydan’ın savları bitmiyordu. Filmin bir sahnesine dikkat çekiyordu: ‘Küçük cipe ben dahil tam 16 kişi bindik. Zeki Müren kullanıyordu. Ben de hemen yanında oturuyorum. Direksiyonu çevirirken, vitesi geçirirken, sürekli dirseğiyle göğsümü sıkıştırıyordu. Ben de kendimi Münir Özkul’un oturduğu tarafa doğru çekiyordum.’

Yılmaz Duru ve Nilüfer Aydan çifti, ABD’ye, New York’a gidip hayatlarını kazanmayı denedi. Başarılı da oldular. Broadway’de sahneye çıktılar. Moda danslardan ve Türk folklorundan örnekler sundular. Ünlü Copacabana’da program(lar) yaptılar. Gece kulübünün kadrosunda dönemin en meşhur - zenci asıllı! - piyanist/şarkıcısı Nat King Cole da sahneye çıkıyordu. 

- Duru İle ABD’ye Geri Dönemedi… -

Aydan 1959’da Türkiye’ye gelip gitti. Yeşilçam’da adının unutulmasına izin vermedi. Aynı yıl içinde, ‘Cilalı İbo Yıldızlar Arasında’, ‘Şehvet Uçurumu’ ve ‘Dağlar Şahini Yörük Efe’ filmlerinde göründü. Küçük ve orta boy rollerdi. Yine de seyirciye adını ve yüzünü unutturmadı.

Çift, Mayıs 1960’da, Türkiye’ye İstanbul’a döndü. 27 Mayıs 1960 Askeri Darbesi yapılınca, ABD’ye yeniden gidemediler. İstanbul’da da işsiz kaldılar. Bir yıl boyunca ne gazinolardan ne de Yeşilçam’dan doyurucu öneri(ler) alamadılar. Yılmaz Duru, ‘Tayfun’ filminde çalışabildi.

Nilüfer Aydan, 1961’e kadar bekleyecekti. Halit Refiğ’in yönettiği ‘Yasak Aşk’ta Efkan Efekan’la başrolü paylaştı. Bir anda zirveyi gördü. Refiğ’nin entelektüel ve karizmatik yapısından etkilendi. ‘Bana sinemayı öğretti,’ diyecekti. Anlatımına göre, engin kültürüne, parlak zekâsına gönlünü kaptırıverdi. ‘Yasak Aşk’ filmi yeni bir ‘aşk-ı memnu’ yarattı. ‘Bihter rolünü Yeşilçam’da ilk canlandıran Nilüfer Aydan’dı.’ Aydan özel hayatında depremleri yaşıyordu. Bir gün, Refiğ yanına geldi: ‘Yılmaz’dan ayrılırsan seninle evlenebilirim,’ dedi. İlgi tek taraflı değildi. Güzel yıldız da, başarılı rejisöre karşı sevgi doluydu. Öte yandan Yılmaz Duru ile nikâhlıydı ve evlat sahibiydi.

‘Yasak Aşk’ın çekimleri İstanbul’da sürerken, Yılmaz Duru da Safranbolu’da ‘Ayrı Dünya’da oynuyordu. Filmlerin adları bile ‘müstakbel kaderlerinin göstergesi’ydi.

- 2. Evliliğini Halit Refiğ İle Yaptı… -

Nilüfer Aydan, Yılmaz Duru’dan ayrılıp Halit Refiğ ile dünya evine girdi. Duru’dan boşandıktan sonra pek çok evlenme teklifi aldığını açıklayacaktı. ‘Evli de olsa, bekâr da kalsa, güzel kadındı ve göz kamaştırmayı sürdürüyordu.’

Halit Refiğ’in çektiği ‘Haremde Dört Kadın’da - 1965’de! - bütün güzelliğini ve dişiliğini sergileyecekti. Leyla Sayar ve Sevda Ferdağ da diğer dilberleri oynayacaktı. Fakat son anda kadroda değişikliğe gidildi. Pervin Par ve Birsen Menekşeli listeye alındı. 

Sonradan yazılanlara bakılırsa, Ferdağ ve Sayar, senaryodan memnun kalmamıştı. ‘Lezbiyen ilişkiler olduğunu ileri sürmüşlerdi!’ 

Aydan’ın yine bir röportajında belirttiğine göre, - filmin çekimi sırasında! - bir hanım yıldız kendisiyle yakınlaşmak istedi. Cüretkâr isim: Ayfer Feray’dı. ‘Aydan sıkıştırılacağını anladığında kaçıyordu!’

Aydan/Refiğ evliliği 5 yıl sürdü. Güzel yıldız boşanınca dansa/dansözlüğe geri döndü. İstanbul’un ünlü eğlence mekânı Kazablanka Gazinosu’nda çalıştı.

1968’de üçüncü evliliğini Yücel Yılmaz ile gerçekleştirecekti. Bir yıl sonra da 2. oğlu Kayhan’ı kucağına alacaktı.

Güzel yıldız sinemada 100 civarında filmde oynadı. Televizyon dizilerinde rol aldı. Antalya Altın Portakal Film Şenliği’nden 2 ödül kazandı. İlki, 2000’de, ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ydu. İkincisi de, 2014’de, ‘Altın Portakal Yaşam Boyu Onur Ödülü’ydü. 

Ali Hikmet İnce yazdı.

14 February 2021 09:31
1,164 kez okundu

Süzme Haber



Benzer Haberler

Başbakan’ın Makam Otosundaki Ölü Bebek

Cenazeyi kefenleyip makam otomobilinin bagajına koyup Cebeci Asri Mezarlığı’na götürdüler.

Başbakan’ın Makam Otosundaki Ölü Bebek

Cenazeyi kefenleyip makam otomobilinin bagajına koyup Cebeci Asri Mezarlığı’na götürdüler.

Futbol Takımıyla Stüdyoya Giren Assolist

Fecri Ebcioğlu, iflah olmaz Fenerbahçe taraftarıydı. Takımının muvaffakiyetini ölümsüzleştirmek istedi. FB’yi öven, göklere çıkaran marşın sözlerini yazdı.

Diri Diri Mezara Gömülen Bebek

Adıyaman’da Eski Mezarlığı ziyarete gelen bir grup lise öğrencisi, toprağa canlı canlı gömülmüş kız bebek buldu.

Kraliçenin Şahsi Eşyaları İnternette Satışta

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in şahsi eşyaları internet üzerinden ederinin altında fiyatlardan satışa sunuldu.

Fransa'nın Eski Başbakanı'na 5 Yıl Hapis

Fransa’nın eski Başbakanı François Fillon yolsuzluk yaptığı iddiasıyla 5 yıl hapse mahkûm edildi. Paris Ceza Mahkemesi, Fillon’a 10 yıl siyasetten men cezası da verdi.

Atatürk’e Bile Kafa Tutan Adam

Reşit Galip, tavizsiz/inanmış bir Türk milliyetçisi ve Atatürkçü’ydü. Genç cumhuriyetin devrimlerine sıkı sıkıya bağlıydı, idealist savunucusuydu. Devrimler söz konusu olunca kimseyi tanımaz, sözünü sakınmazdı.

Kaddafi’nin Uçağındaki Deniz Baykal

Kaddafi, hayatı boyunca Türk Milleti’ne olan sevgi ve saygısını hep tekrarladı. Türkiye’nin en sıkışık döneminde yaptığı stratejik yardım hiç unutulmadı.

İngiliz Kemal’in Kasasındaki Servet

Asıl adı Ahmet Esat Tomruk olan İngiliz Kemal, 1964’de İstanbul’da Fransız Hastanesi’nde gözlerini kapadığında çok az kişinin haberi olmuştu.

Başı Koparılan İkinci Osman

Genç Osman, babasını kaybettiğinde 13 yaşındaydı. Fevkalâde zeki bir gençti; kuvvetli tahsil almıştı; edebiyatla uğraşıyordu.

‘Lozan Bayramı’nı Demokrat Parti Kaldırdı

1923’den 1949’a kadar aralıksız kutlanan ‘Lozan Barış Bayramı’, 14 Mayıs 1950’de iktidara gelen Demokrat Parti tarafından - aynı yıl! - kaldırıldı.

Cemal Gürsel’in Adnan Menderes’e Mektubu

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan emekli olan Orgeneral Cemal Gürsel; 27 Mayıs Askeri Darbesi’nden hemen önce Millî Savunma Bakanı Ethem Menderes’e önerilerini içeren bir mektup vermişti. Mektup; Başbakan Adnan Menderes’e hitaben yazılmıştı.

CIA; Askerî Darbeyi Menderes’e Haber Vermedi

Tully’nin belirlemesine göre CIA; Türkiye’de darbe ihtimalini çok önceden tahmin etti ve Washington’u defalarca uyardı.

CHP Kırklar Meclisi’nin Çalışkan Üyesi

Vehbi Koç; üzerine aldığı/üstlendiği her görevi önemser, iyi hazırlanır ve fikirlerini savunurdu.

Fıstık Ezmeli Sandviçle Nükleer Casusluk

Jonathan (42) ve Diana Toebbe (45) adlı karı koca, Batı Virginia’da casusluk yaptıkları iddiasıyla tutuklandı.

Cipli Deniz Anaları Casusluk Yapacak

ABD’li bilim insanları, su altındaki her türlü değişiklik ve etkileşimi inceleyebilmek için deniz analarını kullanacak.

Dönüştürülen Atıklardan Çanta Ve Ayakkabı

Geri dönüştürülen atık ve plastik su şişelerinden kadın ayakkabısı, deniz yosunlarından el çantası yapıldı.

Karnımızı Plastikle Doyuruyoruz

Plastik haberimiz olmadan vücudumuza dolarken içtiğimiz suyu kullanıyor.

Başbakanlığın Kasasından Çıkan Donun Gizemi

İhtilal sonrası Başbakanlık'taki resmi kasadan çıkan ve Yassı Ada Duruşmalarında delil diye kabul edilen kadın donunun 'düzmece delil' ve aslında erkek donu olduğu ileri sürülmüştü.

Attila İlhan’ın Ünlü Edebiyat Hocası

Ailesi, Attila’nın İzmir’de değil de İstanbul’da, amcasının gözetiminde tahsiline devam etmesini kararlaştırdı. Boğaziçi Lisesi’ne kaydı yaptırıldı.

Polis, Adsız'ın Evinde Hitler'i Aradı

Fakat maalesef Hitler, tehlikeyi daha evvelden sezinleyerek dama çıkmış, dehşetli bir sıçramayla yandaki komşu Sıdıka Hanım’ın evine ulaşmış ve göz göre göre gaiplere karışmayı başarmıştı.

Leyla Sayar: Evlerini Fakirlere Dağıtan Yıldız

Türk sinemasının ilk vamp kadınlarından, boş bakışlı, can yakışlı, dediğim dedik diyen Leyla Sayar aramızdan sessizce ayrıldı.

Kayınvalidenin Cenazesine Gitmeyen First Lady

Basın Danışmanı Vehbi Dinçcan’a göre, Semra Hanım vefalıydı, sevecendi, ağlamasını bilendi. Ama ne iyiliği ne de kötülüğü asla unutmazdı. Zamanı geldiğinde de intikamını alırdı.

‘Sakıncalı’ (!) Bulunan Cumhurbaşkanı

Turgut Özal; 9 yıl sonra, 12 Eylül 1980 Askeri Darbesi’nden sonra kurulan hükümette Başbakan Yardımcısı olarak önemli koltuklardan birine oturabilecekti… Ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 19’uncu Başbakanı ve 8’inci Cumhurbaşkanı seçilebilecekti…

‘Örtülü’den Bulgar İstihbaratı’na Hediye

Ekrem Pakdemirli; Özal’ın Mirası adlı kitabında, şahit olduğu, bizzat yaşadığı, gün yüzüne çıkmamış olayları ve ayrıntılarını olabildiğince dile getirdi.

Gezen’in Annesinin İstemediği Evlilik

Müjdat Gezen, ikinci evliliğini ağabeyinin karısının yeğeni Leyla Turgut’la gerçekleştirdi.

Bandırma Vapuru’nu Jilet Yapmıştık

Tarih yazan Bandırma Gemisi, 1924’de seferden alındı. Bir yıl sonra da Haliç’e çekilip tersanede söküldü. Rivayete göre, elde edilen hammadde hurdacıya satıldı.

Kemal Tahir Gençliğinde Ünlü Bir Kabadayıydı

Ünlü sosyalist romancımız Kemal Tahir gençliğinde hızlı bir kabadayıydı. Mahallesinden izni olmadan kuş bile uçamazdı.

Yılmaz Güney Feri Cansel Aşkı

Cansel; cesur, vefalı, sadık ve sevgisini göstere(bile)n kadındı. Güney’in yanından hiç ayrılmıyordu; gözü başkasını görmüyordu.

Yılmaz Güney, Karaoğlan’ı Oynamak İstiyordu

Yalaz’ın kapısını ilk çalan, ‘Çirkin Kral’ Yılmaz Güney’di. Sinek kaydı traş olmuş, bıyıklarını kestirmişti.

Bandırma Vapuru’nu Jilet Yapmıştık

Tarih yazan Bandırma Gemisi, 1924’de seferden alındı. Bir yıl sonra da Haliç’e çekilip tersanede söküldü. Rivayete göre, elde edilen hammadde hurdacıya satıldı.

Kaddafi’nin Sarışın Seksi Özel Hemşireleri

Kaddafi’nin özel hizmetine bakan 5 hemşirenin tamamı da Ukrayna asıllıymış.

Postaları Evinde Depolayan Postacı

Postaları dağıtmayıp evinde biriktiren tembel postacı yakayı ele verdi.

Hitler’in Türkiye’yi İşgal Planı

Hitler’in Alman Gizli Servisi’nde çok güvendiği elemanlardan oluşan bir gruba Türkiye ile ilgili ‘çok gizli’ bir işgal planı hazırlattığı iddia edildi.

Bandırma Vapuru’nu Jilet Yapmıştık

Tarih yazan Bandırma Gemisi, 1924’de seferden alındı. Bir yıl sonra da Haliç’e çekilip tersanede söküldü. Rivayete göre, elde edilen hammadde hurdacıya satıldı.

Kaddafi’nin Sarışın Seksi Özel Hemşireleri

Kaddafi’nin özel hizmetine bakan 5 hemşirenin tamamı da Ukrayna asıllıymış.

Postaları Evinde Depolayan Postacı

Postaları dağıtmayıp evinde biriktiren tembel postacı yakayı ele verdi.

Cüneyt Arkın: Bozkırda Yetişen Aktör

Sean Connery’den sonraki ‘ikinci James Bond’ bir Türk aktör olabilirdi.

Bir Sevda Masalı: Rahşan İle Bülent

Ecevit çifti, Bülent Bey’in sınıf arkadaşı, gazeteci/yazar Altemur Kılıç’ın kaleme aldığı piyesin sahneye konulma aşamasında tanıştı. Bülent Ecevit, Rahşan (Aral) Ecevit’i ilk görüşte beğendi ve sevdi.

Fareler Saklambaç Oynamayı Seviyor

Alman bilim adamlarının yaptığı bir araştırmada, farelerin saklambaç oynamayı sevdiği, yakalandıklarında/sobelendiklerinde ise sevinip kıkırdadıkları belirlendi.

Zeki İnsanlar Daha Kolay Kandırılıyor

İlginç araştırma, ABD’deki Güney Kaliforniya Üniversitesi’nce yapıldı.

Zeki Müren Adnan Şenses’i Dövdürmüş, Hatta…

Şenses’in anlatımına/kanaatine göre, sahnelerin sanat güneşi göründüğü gibi kibar değildi. Acımasız ve gaddardı.

Atatürk’ün Musul Vasiyeti Gerçek Çıktı

CHP’nin eski Genel Başkanı, eski Başbakan, rahmetli Bülent Ecevit, Musul’un tıpkı Kıbrıs gibi millî bir dava olduğunu, şartlar oluşunca Türkiye sınırları içine alınması gerektiğini vurguluyor.

Ecevit’in İpi Washington’da Çekilmiş

Çetingüleç kitabında, Ecevit Ailesi ile ilgili birebir şahit olduğu ve dinlediği olayları anlatıyor.

Şoför Nebahat’in Ehliyeti Yokmuş

Türk sinemasının en ünlü kadın oyuncularından Sezer Sezin, ‘Şoför Nebahat Bizde Kabahat’ filminde sürücü ehliyeti olmadan araba kullandı.

Arayışla Geçen Bir Ömür

Münir Özkul, Bakırköy’lüydü. Orta Sokak’ta oturan, orta halli bir ailenin 3’üncü ve son çocuğu olarak dünyaya gözlerini açtı.

Sinemamızın Aptal (!) Uşağı Cevat Kurtuluş

Cevat Kurtuluş, Yeşilçam’a Ferdi Tayfur’un hediyesiydi. Konservatuarın Opera bölümünden mezundu.

Fukara Babası Kemal Sunal

Türk Sineması’nın Şaban’ı aslında bir ‘fukara babası’ydı, ama ‘eli sıkı’ (!) bilinirdi …

Çöpçü Maaşı Alan Müzisyenler

İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda derslere giren çok ünlü bazı saz ve ses sanatçılarına ‘Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde kadro bulundu ve maaş almaları sağlandı.

Amerika’da Bakkalda Çıkan Türk Filmleri

Brooklyn’de Vatan Bakkaliyesi’nin sahipleri Haydar ve Hüseyin Beyler, Muzaffer Tema’yı sever, takdir ederdi. Kendisine müjde verdiler: Tema’nın da rol aldığı 3 Türk filminin kusursuz kopyaları kendilerindeydi.

Terziden Film Yıldızı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde kendi halinde bir terziydi.

Damat Adayına Kefil Kayınbirader

Ünlü şair-yazar Atilla İlhan, kızkardeşi Çolpan İlhan’ı çok seven - sonradan eniştesi - Sadri Alışık’a kefil oldu.

50 Yıl Kaçmayı Başaran Müebbet Mahkûmu

FBI, 50 yıl boyunca kaçmayı başaran Leonard Rayne Moses isimli müebbet mahkûmunu yakaladı.

Suçsuzluğunu İspatlamak İçin 39 Yıl Bekledi

39 yıl sonra mucize gerçekleşti: Coley’in suçsuzluğu anlaşıldı. Cinayet mahallinde bulunan DNA’nın Coley’e ait olmadığı belirlendi.

Bisküvi Kutularında Saklanan Kraliyet Taçları

Bisküvi kutularında saklanan taçların ve hazinenin öyküsü, BBC için yapılan bir belgesele konu olunca, gerçek ortaya çıktı.

Bilal İnci: Sempatik Kötü Adam

Bilal İnci; Fatma Girik, Türkan Şoray, Cüneyt Arkın ve Kadir İnanır gibi dönemin starları ile ard arda filmler çevirdi. Kendisi gibi, Yeşilçam’ın kötü damlarından Erol Taş ile de birçok filmde beraber rol aldı.

Avrupa Güzel Göz Kraliçesi

Yarışmaya katılanlar uzun etek giyiyordu; günümüzdeki gibi mayo zorunlu değildi.

Fukara Babası Kemal Sunal

Türk Sineması’nın Şaban’ı aslında bir ‘fukara babası’ydı, ama ‘eli sıkı’ (!) bilinirdi …

İdama Giderken İşkence

Gezmiş ve arkadaşları, idama giderken işkenceye tabi tutulmuştu!

Atsız Kovboy Filmi

Yeni Belalılar; hem Türk hem de dünya sinema tarihine ‘içinde at bulunmayan tek kovboy filmi’ tanımıyla geçti.

Diğer Magazin Haberleri

450 Bin Liralık Yengeç Izgara

Japon ultra zenginlerinin sofralarını yılda bir kez süsleyen dünyanın en kıymetli yengeci müzayedede rekor fiyata alıcı buldu.

Devletin Parasını Seks İşçilerine Dağıtan Memur

Hollanda’da devleti dolandıran Ramon van S. adlı memur, parayı ‘zor durumda kalan seks işçisi kadınlar’a bağışladığını iddia etti.

Pos Cihazıyla Bahşiş Toplayan Müzisyen

Zeljko Djakic (42) adlı Boşnak asıllı sokak müzisyeni dinleyicilerinden daha çok para toplamanın yolunu buldu.

Dünyanın En Güzel Banka CEO'su Olacaktı

ABD eski Başkanı Donald Trump, güzel kızı Ivanka Trump'ı ülkesinin en önemli finans kurumlarından birisinin direktörlüğüne getirmeyi düşünmüş.

Al Capone'nin Tabancasına 150 Bin Dolar

Dünyaca ünlü ABD’li gangster Al Capone’nin tabancası 150 bin dolardan açık artırmaya çıkarıldı.

Kurtarıcısına Âşık Olan Ayı

Veronika Dichka (25) adlı manken ve sosyal medya fenomeni genç kadın, hayatını kurtardığı, evine aldığı ayı tarafından korumaya alındı.

Botokslu Biden

Trump’a göre Biden, yüzünü gerdirdi, botoks yaptırdı ve bir takım estetik operasyon geçirdi.