Evden Kaçan Papağana Kurtarma Operasyonu

Sahibine kızıp evden kaçan küfürbaz papağan için kurtarma operasyonu düzenlendi.

Evden Kaçan Papağana Kurtarma Operasyonu

Sahibine kızıp evden kaçan küfürbaz papağan Jessie için kurtarma operasyonu düzenlendi. Jessie adlı papağan, kendisine ‘Seni seviyorum!’ demeyi bırakan sahibini protesto etti; 3 yıldır kaldığı evden kaçtı. İngilizce, Yunanca ve Türkçe bilen Jessie, kayıp olduğu süre içinde yakındaki bir komşunun evinin çatısına tünedi. Ev sahibinin çocuklarının verdiği çeşitli yiyeceklerle karnını doyurdu; inmesini isteyenlere her gün tekrarladığı galiz küfürlerini - bir kere daha! - sıraladı. 

Jessie; görüntüleri sosyal medya sitelerinde yayınlanınca fenomen oldu. Firari papağanın çatıdan indirilmesi için özel operasyon planlandı/düzenlendi. Sahibinin isteği üzerine Londra İtfaiye Müdürü Chris Swallow başkanlığında bir ekip oluşturuldu. Ekip, küfürbaz papağanın en sevdiği yiyecekleri de yanlarına alıp, tünediği eve geldi. Bir itfaiyeci, yaralanmasını ve yeniden kaçmasını önlemek için dikkatlice çatıya çıktı; yiyeceği uzattı. Sevdiği cümleleri tekrarladı; hatta ‘Seni seviyorum!’ bile dedi. Küfürbaz papağan yine bildiğini yaptı; itfaiye erine ‘…iktir git!’ diye başlayan İngilizce küfürleri saydı. Zeki papağan başına gelecekleri anladı; hemen başka bir evin çatısına uçtu; kurtarıcılarının isteklerini kursaklarında bıraktı. İtfaiye ekibi de geri dönmek zorunda kaldı.

İki gün sonra bir açıklama yapan Jessie’nin sahibi, papağanın evine döndüğünü ve küfretmeye devam ettiğini bildirdi. 

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

18 September 2018 17:05
631 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Çay Tiryakisi Papağan

Duman adını verdiğini papağanını her gün belirli saatlerde gezdiren Mustafa Topçu; kuşunu çay içirmeden eve götürmüyor.

Çete Üyeleriyle İşbirliği Yapan Papağan

Brezilya’da bir uyuşturucu çetesine gözcülük yapan ve polis baskınını haber veren papağan göz atına alındı.

Şahitlik Yapan Papağan

ABD’nin Michigan şehrinde cinayet davasına bakan mahkeme, papağanın şahitliğini kabul etti.

‘Küfürbaz Papağan’ Gözaltında

Hindistan’ın Çandrapur şehrinde yaşayan Sureş Sakharkar’a ait Hariyal isimli papağan, sahibinin üvey annesinin şikâyeti üzerine gözaltına alındı ve kafese konuldu.

Öldü Sanılan Kedi 12 Yıl Sonra Evine Döndü

Eu adlı bir ev kedisi kayboluşundan tam 12 yıl sonra evine döndü; daha doğrusu döndürüldü.

Çay Kaşığı Hediyeli Ekmek

Ekmekte gramajı düşürüp fiyatı sabitleyen bazı fırın sahiplerinin müşterilerini memnun etmek, yüzlerini güldürmek için yeni bir uygulama başlatacakları öğrenildi.

3 Bin Yaşındaki Rahip Konuştu

11. Ramses döneminde Mısır’ın Waslet şehrinde yaşayan, dini ritüelleri yönetip ilahiler söyleyen 3 bin yaşındaki rahip Nesyamun konuştu(ruldu).

Tacize Uğrayan Genç Kızı Yaktılar

Nusrat Jahan Rafi (19) adlı öğrenci; okul müdürü tarafından taciz edildiğini açıklayınca yakıldı.

Robin Hood’un Akrabası İtalyan Bankacı

Banca di Carnia e Gemonese’nin bir şubesinde müdürlük yapan Gilberto Baschiera’ya görevden el çektirtildi; ardından da dolandırıcılık savıyla soruşturma başlatıldı.

Duvarlarla Konuşan Türk Büyükelçisi

Bayülken, elçilik binasının dinlenmesinden şüpheleniyordu. Residans köşe bucak titizlikle aranmış, bir şey bulunamamıştı. Ama alınan sonuç, tecrübeli diplomatı tatmin etmemişti.

Diğer Hayvanlar Haberleri

İnekler Kendi Aralarında Konuşuyormuş

İneklerin kendi aralarında konuştuğu, basit kelimelerle duygularını, ihtiyaçlarını, sorunlarını birbirlerine ilettikleri belirlendi.

Katil Balinalar Torunlarına Bakıyormuş

‘Orka’ adı ile de tanınan katil balinaların insanlara benzeyen aile yapıları olduğu, büyüklerin torunlara baktığı ve bildiklerini/tecrübelerini öğrettikleri/aktardıkları ortaya çıktı.

Saatte 580 kilometre Hızla Koşan Karınca

Büyük Sahra’da yaşayan gümüş karınca dünyanın en hızlı yaratığı çıktı.

Aracında 320 Fare Besleyen Kadın

Carla (52) adlı kadının panelvan aracında 320 fare beslemesi şikâyet konusu oldu.

Eşekler Koruma Altına Alınacak

Ülkemizin tek tırnaklı hayvan varlığı kayıt altına alınacak ve mikroçiple izlene(bile)cek. Uygulama yeni yılın ilk günü başlayacak.

Öfkeli Kaplumbağa Yangın Çıkardı

İngiltere’nin Essex kentindeki evde tek başına kalan 45 yaşındaki ihtiyar kaplumbağa devirdiği elektrik ocağı ile yatak yakmayı başardı.

Hamile Hamam Böceği Ameliyata Alındı

Düşük yapma tehlikesi yaşayan hamam böceği ameliyata alındı ve yavruların normal doğumu için gerekli koruma tedbiri yerine getirildi.