Cinsel Tecavüzü Engelleyen Bileklik

İçkiye gizlice atılan ilacı ölçmeye yarayan bileklik, kadınların kendilerini güvende hissetmelerini sağlıyor.

Cinsel Tecavüzü Engelleyen Bileklik

Kim Eisenmann (25) adlı genç kadın, cinsel tecavüzü engelleyen bileklik yaptı. İçkiye gizlice atılan ilacı ölçmeye yarayan bileklik, kadınların kendilerini güvende hissetmelerini sağlıyor.

Eisenmann’ın bileklik yapmasında bir arkadaşının başına gelen acı olay vesile oldu. Geçen yıl bir müzik festivaline katılan genç kadın, ertesi sabah bir bayan arkadaşını çıplak ve kendinden geçmiş halde buldu. Soruşturma yapan polis, çıplak kadının aşırı alkolden ötürü kendinden geçtiğini ve tecavüze uğradığını belirledi. 

Olaydan çok etkilenen Kim Eisenmann; endüstri mühendisliği eğitimi almıştı; bilgisayar yazılım dili biliyordu. Xantus Drinkcheck adını verdiği; hızlı kimyasal tahlil yapabilen bileklik üretti. Bilekliğe damlatılan sıvı mavi renge dönüşürse, içkinin içine gizlice ilaç atıldığı ortaya çıkıyordu. 2 dakika içinde sonuç alınıyordu. 

Eisenmann’ın ürettiği bileklik için gerekli izinleri alındı ve eczanelerde satışa sunuldu. Bileklik satın alıp akşamları birkaç bardak içki tüketecek genç kızlar kendilerini güvende hissetmeye başladı. 

Kim Eisenmann da hemcinslerini taciz ve tecavüzden kurtaran icadından ötürü memnun olduğunu her fırsatta tekrarladı.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

27 April 2019 10:32
577 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Tecavüze Yeltenen Hadım Edilecek

Nijerya’nın Kaduna eyaletinde yürürlüğe giren kanuna göre, 14 yaşından küçük kız çocuğuna tecavüz eden sanık idam edilecek.

300 Kadına Tecavüz Eden Adam

İran’da Keywan İmam Werdi (42) adlı adam 300 genç kadına tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Şişmanlamayı Engelleyen Sihirli Hap

ABD’nin ünlü Yale Üniversitesi’nde bir grup araştırmacı, şişmanlamayı engelleyen sihirli bir hap üzerindeki çalışmalarında son noktaya geldi.

Tecavüzcünün Kız Kardeşine Tecavüz

Köy meclisi, mütecavizin kız kardeşine kurbanın ağabeyince tecavüz edilmesini kararlaştırdı.

Diğer Bilim Haberleri

Uzay Kokulu Parfüm

Bir NASA yetkilisinin yorumlamasına bakılırsa üretilen 'Eau de Space’ adlı koku, ‘barut, kurumuş biftek, ahududu ve rom’un karışımıydı.

Yağmur Gibi Demir Yağan Gezegen

İsviçreli bilim adamlarının belirlemelerine göre, yeni keşfedilen gezegende tıpkı dünyamızdaki gibi yağmur gibi demir damlaları yağıyor.

Pentagon, UFO’ların Varlığını Doğruladı

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, elindeki UFO görüntülerini resmi sitesinde paylaştı ve varlıklarını kabullendi.

Plastik Yiyip Alkol Dışkılayan Balmumu Kurtları

Manitoba’daki Brandon Üniversitesi’nden bir grup bilim insanı, balmumu kurtlarının plastik yiyerek karınlarını doyurduklarını, dışkı olarak da alkol ürettiklerini belirledi.

3 Bin Yaşındaki Rahip Konuştu

11. Ramses döneminde Mısır’ın Waslet şehrinde yaşayan, dini ritüelleri yönetip ilahiler söyleyen 3 bin yaşındaki rahip Nesyamun konuştu(ruldu).

Ölen Kızıyla Buluştu

Anne ile kızın sanal dünyada bir araya gelmesini ‘sanal gerçeklik projeleri’ geliştiren bir firma gerçekleştirdi.

Güneş’teki İri Sıcak Çekirdekler

ABD’ye bağlı Maui Adası’nda kurulu, dünyanın en büyük teleskobu Inouye’nin elde ettiği son görüntüler, Güneş’le ilgili bütün bilgileri değiştirdi.