Cinsel Tecavüzü Engelleyen Bileklik

İçkiye gizlice atılan ilacı ölçmeye yarayan bileklik, kadınların kendilerini güvende hissetmelerini sağlıyor.

Cinsel Tecavüzü Engelleyen Bileklik

Kim Eisenmann (25) adlı genç kadın, cinsel tecavüzü engelleyen bileklik yaptı. İçkiye gizlice atılan ilacı ölçmeye yarayan bileklik, kadınların kendilerini güvende hissetmelerini sağlıyor.

Eisenmann’ın bileklik yapmasında bir arkadaşının başına gelen acı olay vesile oldu. Geçen yıl bir müzik festivaline katılan genç kadın, ertesi sabah bir bayan arkadaşını çıplak ve kendinden geçmiş halde buldu. Soruşturma yapan polis, çıplak kadının aşırı alkolden ötürü kendinden geçtiğini ve tecavüze uğradığını belirledi. 

Olaydan çok etkilenen Kim Eisenmann; endüstri mühendisliği eğitimi almıştı; bilgisayar yazılım dili biliyordu. Xantus Drinkcheck adını verdiği; hızlı kimyasal tahlil yapabilen bileklik üretti. Bilekliğe damlatılan sıvı mavi renge dönüşürse, içkinin içine gizlice ilaç atıldığı ortaya çıkıyordu. 2 dakika içinde sonuç alınıyordu. 

Eisenmann’ın ürettiği bileklik için gerekli izinleri alındı ve eczanelerde satışa sunuldu. Bileklik satın alıp akşamları birkaç bardak içki tüketecek genç kızlar kendilerini güvende hissetmeye başladı. 

Kim Eisenmann da hemcinslerini taciz ve tecavüzden kurtaran icadından ötürü memnun olduğunu her fırsatta tekrarladı.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

27 April 2019 10:32
853 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

70 Yıl Sonra Gelen Özür

Virginia Eyalet Valisi Ralph Northam, 70 yıl önce beyaz bir kadına tecavüz ettikleri gerekçesiyle yargılanan 7 zenci sanığın suçsuz olduğunu açıkladı, ailelerinden tarih önünde özür diledi.

Köpeğe Tecavüzün Cezası 1033 Lira

Aydın’da güvenlik kameralarının kayıt altına aldığı iğrenç olay infial yarattı.

11 Yaşındaki Tecavüz Kurbanı Doğum Sonrası Öldü

Luana Costa (11) adlı kız çocuğu, tecavüz sonucu hamile kaldığı çocuğunu doğururken hayatını yitirdi.

Tecavüze Yeltenen Hadım Edilecek

Nijerya’nın Kaduna eyaletinde yürürlüğe giren kanuna göre, 14 yaşından küçük kız çocuğuna tecavüz eden sanık idam edilecek.

300 Kadına Tecavüz Eden Adam

İran’da Keywan İmam Werdi (42) adlı adam 300 genç kadına tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Diğer Bilim Haberleri

Şarkı Söylemeyi Öğreten Balinalar

Bir araştırma, erkek Fin balinaların yolculukları sırasında şarkılar öğrenip sonra da arkadaşlarına tekrarlayarak hafızalarına kaydetmelerini sağladıklarını ortaya çıkardı.

Kedi Dili Çözümlendi

Kedilerin kendi aralarında yaptıkları konuşmaların anlamı çözüldü.

Öbür Dünyaya Göçenlerle Konuşma İmkânı

Ünlü teknoloji şirketi Microsoft, hayatını yitiren kişilerin dünyadaki akrabalarıyla konuşmalarını sağlayacak yazılımın patentini aldı.

Uygurları Etnik Özelliklerinden Tanıma Yazılımı

Çin’de baskı altında tutulan Uygur Türkleri’ni etnik özelliklerinden ötürü tanımayı sağlayan/kolaylaştıran yazılım programı için patent başvurusunda bulunuldu.

8 Dilde Çeviri Yapabilen Akıllı Maske

Japonya’da bir teknoloji firması corona virüs salgınında kullanılabilecek aynı anda 8 farklı dilde çeviri yapabilen yüksek teknolojiye sahip akıllı maske üretti.

Uzay Kokulu Parfüm

Bir NASA yetkilisinin yorumlamasına bakılırsa üretilen 'Eau de Space’ adlı koku, ‘barut, kurumuş biftek, ahududu ve rom’un karışımıydı.

Yağmur Gibi Demir Yağan Gezegen

İsviçreli bilim adamlarının belirlemelerine göre, yeni keşfedilen gezegende tıpkı dünyamızdaki gibi yağmur gibi demir damlaları yağıyor.