Buzdolabı Çalan Ayı

Park halindeki kamyonetin arka bölmesinde duran içi dolu buzdolabı bir ayı tarafından çalındı.

Buzdolabı Çalan Ayı

Park halindeki kamyonetin arka bölmesinde duran içi dolu buzdolabı bir ayı tarafından çalındı. İnsanları gülümseten ilginç olay Rusya’nın Kamçatskiy bölgesinde meydana geldi. Sürek avına çıkan bir grup avcı, yakıt almak için benzin istasyonunda durdu. Bindikleri kamyonetin arka kısmında yiyeceklerinin konulduğu buzdolabı vardı. Avcıların bir kısmı ihtiyaç giderir, bir kısmı da yakıt alırken, bir ayı sessizce kamyonete yanaştı ve içi tıka basa dolu buzdolabını omuzladığı gibi kayıplara karıştı. Ayıya yetişmeye ve buzdolabını geri almaya çalışan avcıların gayreti boşa çıktı. Akıllı ayı yükünü sırtlayıp gecenin karanlığında kayıplara karıştı. Avcılar; ayıya ulaşmak için çalışma başlattı. Sabahın ilk ışıklarında boş buzdolabını bulan avcılar, biraz ilerideki çöp kutusunda ambalaj artıklarına da rastladı. Hırsız ayı karnını doyurduktan sonra çöplerini de bir kutuya atmayı akıl etmiş ve ne kadar çevreci olduğunu göstermişti.

Soygun olayının ilk olmadığı, yakıt almak için gelen bazı taşıtların da benzer şekilde soyulduğu ortaya çıktı. Çevrede karargâh kuran ayıların insanlardan çekinmedikleri de anlaşıldı.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

14 May 2019 23:20
189 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Ceset Bonuslu Buzdolabı

Eski ev eşyalarını satan komşusundan buzdolabı alan kadın, hayatının sürpriziyle karşılaştı:

Başbakan’ı Koruyan Kung-Fu Ekibi

Türkiye Cumhuriyeti’nin 23. Başbakanı Necmettin Erbakan’ın yakın korumalığını yapan, kendilerine ‘Sakaryalılar’ adı veren bir grup vardı.

Kesilmeye Baş Kaldıran İnek Spartaküs

Sosyal medyada adına hesaplar açılan ve gelişmeleri an be an izlenen ‘kesilmeye baş kaldıran inek’ Spartaküs’ün kaybı, hayranları arasında derin üzüntü yarattı.

Banka Soymaya Kalkan Geyik

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de gözünü karartan geyik banka soymaya kalktı.

Diğer Hayvanlar Haberleri

Fareler Saklambaç Oynamayı Seviyor

Alman bilim adamlarının yaptığı bir araştırmada, farelerin saklambaç oynamayı sevdiği, yakalandıklarında/sobelendiklerinde ise sevinip kıkırdadıkları belirlendi.

Kendisini Köpek Sanan İnek Yavrusu

ABD’nin Danville şehrinde yaşayan Goliath adlı inek yavrusu kendisini köpek sanıyor.

8 Milyon Liraya Alıcı Bulan Güvercin

Armando adlı Flaman cinsi erkek güvercin 1.2 milyon Euro’ya satıldı.

Saldırgan Saksağan Kurşuna Dizildi

Kamuoyunda Windsor Road Canavarı diye anılan/bilinen öfkeli saldırgan saksağan, şehir konseyinin aldığı karar uyarınca kurşuna dizilerek idam edildi.

860 Volt Elektrik Üreten Yılan Balığı

Latince adı Electrophoros Voltai olan yılan balığı 860 volt değerinde elektrik akımı veriyor.

İnsan Geniyle Zekileştirilen Maymunlar

Kunming Institute of Zoology (Kunming Zooloji Enstitüsü)’de yapılan çalışmada, insan beyninden alınan MCPH1 geni 11 makak maymununa aktarıldı.

Beslediği Domuzlar Tarafından Yenen Rus Kadın

Rusya’nın Udmurtia bölgesindeki bir köyde, adı açıklanmayan kadın (56), beslediği domuzlar tarafından parçalanarak yenildi.