Buzdolabı Çalan Ayı

Park halindeki kamyonetin arka bölmesinde duran içi dolu buzdolabı bir ayı tarafından çalındı.

Buzdolabı Çalan Ayı

Park halindeki kamyonetin arka bölmesinde duran içi dolu buzdolabı bir ayı tarafından çalındı. İnsanları gülümseten ilginç olay Rusya’nın Kamçatskiy bölgesinde meydana geldi. Sürek avına çıkan bir grup avcı, yakıt almak için benzin istasyonunda durdu. Bindikleri kamyonetin arka kısmında yiyeceklerinin konulduğu buzdolabı vardı. Avcıların bir kısmı ihtiyaç giderir, bir kısmı da yakıt alırken, bir ayı sessizce kamyonete yanaştı ve içi tıka basa dolu buzdolabını omuzladığı gibi kayıplara karıştı. Ayıya yetişmeye ve buzdolabını geri almaya çalışan avcıların gayreti boşa çıktı. Akıllı ayı yükünü sırtlayıp gecenin karanlığında kayıplara karıştı. Avcılar; ayıya ulaşmak için çalışma başlattı. Sabahın ilk ışıklarında boş buzdolabını bulan avcılar, biraz ilerideki çöp kutusunda ambalaj artıklarına da rastladı. Hırsız ayı karnını doyurduktan sonra çöplerini de bir kutuya atmayı akıl etmiş ve ne kadar çevreci olduğunu göstermişti.

Soygun olayının ilk olmadığı, yakıt almak için gelen bazı taşıtların da benzer şekilde soyulduğu ortaya çıktı. Çevrede karargâh kuran ayıların insanlardan çekinmedikleri de anlaşıldı.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

14 May 2019 23:20
121 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Ceset Bonuslu Buzdolabı

Eski ev eşyalarını satan komşusundan buzdolabı alan kadın, hayatının sürpriziyle karşılaştı:

Başbakan’ı Koruyan Kung-Fu Ekibi

Türkiye Cumhuriyeti’nin 23. Başbakanı Necmettin Erbakan’ın yakın korumalığını yapan, kendilerine ‘Sakaryalılar’ adı veren bir grup vardı.

Kesilmeye Baş Kaldıran İnek Spartaküs

Sosyal medyada adına hesaplar açılan ve gelişmeleri an be an izlenen ‘kesilmeye baş kaldıran inek’ Spartaküs’ün kaybı, hayranları arasında derin üzüntü yarattı.

Banka Soymaya Kalkan Geyik

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de gözünü karartan geyik banka soymaya kalktı.

Diğer Hayvanlar Haberleri

Cankurtaran Sireni Gibi Öten Horoz Mahkemede

Maurice adlı horoz; ‘gürültü kirliliği’ yarattığı gerekçesiyle sanık sandalyesine otur(tul)du.

Kanser Teşhisi Yapabilen Köpekler

Özel eğitimden geçirilmiş Beagle cinsi köpekler; sağlıklı ve akciğer kanseri kişilerden alınan kanları ayırabiliyor.

Ev Soymaya Kalkışan Geyik

ABD’nin Texas eyaletinde, bir geyik soymak için girdiği evde suçüstü yakalandı.

175 Bin Sterline Köpek Sarayı

İçinde özel mutfağı, banyosu, televizyon salonu, yatak odası vb. gibi köpekler için özel geliştirilmiş/zenginleştirilmiş bölümleri bulunan köpek saraylarının fiyatları lüks evlerle yarışıyor.

Mozart; Yumurta Verimini Artırıyor

Bursa’da tavuk çiftliği işleten Özgür Adıyaman (22) adlı girişimci; Mozart bestelerini dinleyen tavuklarının veriminin yüzde 10 ile 15 arasında arttığını gözlemledi.

Sahibine 1 Milyon Dolar Miras Bırakan Kedi

Huysuz Kedi adı ile sosyal medyada fenomen olan (gerçek adı Tardar Sauce!) kedinin sahibine bıraktığı miras tam 1 milyon ABD Doları.

Uzaya Gömülecek Kedi

Steve Munt (46) adlı işçi, çok sevdiği kedisi Pikachu için ‘kozmik cenaze töreni düzenleme’ye karar verdi.