Bir İsteyene Üç Veren Banka

Banka şubesi, 50 bin liralık krediyi, tam 3 kez ödedi.

Bir İsteyene Üç Veren Banka

Ülkemizde faaliyet gösteren yabancı ortaklı bir bankanın Antalya Kepez şubesinden tüketici kredisi talep eden müşteriye hayatının şokunu yaşatıldı. 50 bin liralık tutar uygun görüldü, sigorta kesintisi yapıldı ve kalan miktar nakit olarak - elden! -  ödendi. H.Ö. adlı emekli banka şubesinden çıkıp evine giderken cep telefonuna gelen 2 ayrı kısa mesajla heyecanlandı ve karşılaştığı sürpriz karşısında dili tutuldu. Notlarda şubedeki hesabına talep ettiği kredinin ayrı ayrı 2 defa yatırıldığı görüldü. Banka şubesi, 50 bin liralık krediyi, tam 3 kez ödedi. 

H.Ö. bankanın merkez şubesini aradı. Krediyi elden aldığını, hesabına yatırılan diğer 2 miktarın sahibi olmadığını hatırlattı. İtirazı kabul görmedi, paranın kendisi tarafından yatırıldığı söylendi. 

H.Ö. yeniden kredi çektiği banka şubesine gidip müdürle görüştü. Hatalı işlemleri anlattı. Araştırma sonucunda personelin parayı hata sonucu hesaba 2 defa yatırdığı belirlendi. Banka, H.Ö.’ye teşekkür etti. Dürüst müşteri de hakkı olmayan parayı iade etmenin manevi rahatlığı içinde evine döndü.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

13 May 2020 02:25
454 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Dilencilere Devlet Bankasından Tüketici Kredisi

Adı açıklanmayan bir devlet bankasının Adana ve Hatay’da bulunan iki şubesinden dilenci, uyuşturucu müptelası ve hırsızlara tüketici kredisi verildiği iddia edildi.

Striptiz Yapan Robotlar

Las Vegas’daki ilginç olay, ‘robotlar yakın gelecekte insanları işsiz bırakacak,’ iddiasını doğrular nitelikteydi.

Nafaka Ödememek İçin Bütün Parasını Yaktı

Bruce McConvilla (55) adlı Kanadalı iş adamı, boşandığı karısına nafaka ödememek için bütün gayrimenkullerini sattı; elde ettiği 1 milyon dolar nakit kâğıt parayı da yaktı.

İsveç Köftesi Meğerse ‘Türk Köftesi’ymiş

Resmi Twitter hesabından tarihî bir açıklama yapan İsveç hükumet sözcüsü, ‘İsveç Köftesi’ adlı dünyaca ünlü yemeğin aslında Osmanlı mutfağına ait olduğunu açıkladı, tarihe not düştü.

Kadın Gardiyanın Tecavüz Ettiği Mahkûm

Silvia Pulido (35) adlı kadın gardiyan, ömür boyu hapse mahkum William Cordoba (57) isimli mahkûmu ‘seks kölesi’ haline getirip, 7 yıl boyunca kullandığı suçlamasından mahkum oldu.

Köpeklerle Evlendirilen Genç Kızlar

Kız çocuğunun bahtının iyi ve açık olması için, asırlardan beri süre gelen geleneklere uyuluyor.

Diğer Mizah Haberleri

75’lik Zampara Hayat Kadınlarınca Soyuldu

Yaşlı zampara ilk fahişe ile cinsel ilişkideyken, diğer 2 kadın evi inceden inceye taradı ve âlemcinin cüzdanından bir miktar para çaldı.

Hırsızlığı Sosyal Medyada Paylaştı

Sosyal medya hesabında kendi reklamını yapan, çaldığı para ve mücevherlerin fotoğraflarını yayınlayan cüretkar hırsız yakalandı.

‘Uyuşturucu Baronu’ Olmakla Suçlanan Bakan

ABD’nin ‘Uyuşturucu Baronu’ olarak suçladığı, 2018’de ‘En Çok Arananlar’ listesine aldığı Tareck El Aissami, Venezüella Devlet Bakanı Nicolas Maduro tarafından Petrol Bakanlığı’na atandı.

Meksika’da Mafya Halka Yardım Paketleri Dağıtıyor

Medyada ‘El Chapo’ - Bücür! - adı ile tanınan, Meksika’nın en büyük uyuşturucu çetelerinden Sinaloa Karteli’nin hapishanedeki lideri Joaquin Guzman’ın (63) korona salgınından etkilenen fakir halka yardım kolileri dağıttırması, hükümetin tepkisine sebep oldu.

Mafya Hükümetin Sokağa Çıkma Yasağını Destekliyor

Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde mafyaya bağlı çeteler, hükümetin korona virüse karşı ilan ettiği sokağa çıkma yasağına destek verdi.

Terminatör, Robotunu Mahkemeye Verdi

Ünlü aktör Arnold Schwardzenegger, kendisine benzeyen, aynı ses tonu ile konuşan robotun varlığını protesto etti.

Emekli Olmayı Reddeden 82'lik Hırsız

Samuel Sabatino (82) adlı hırsız, New York’un değişik semtlerinde girdiği zengin evlerinden 400 bin dolarlık para, mücevher ve ziynet eşyası çalmaktan suçlu bulundu ve 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.