Bir İsteyene Üç Veren Banka

Banka şubesi, 50 bin liralık krediyi, tam 3 kez ödedi.

Bir İsteyene Üç Veren Banka

Ülkemizde faaliyet gösteren yabancı ortaklı bir bankanın Antalya Kepez şubesinden tüketici kredisi talep eden müşteriye hayatının şokunu yaşatıldı. 50 bin liralık tutar uygun görüldü, sigorta kesintisi yapıldı ve kalan miktar nakit olarak - elden! -  ödendi. H.Ö. adlı emekli banka şubesinden çıkıp evine giderken cep telefonuna gelen 2 ayrı kısa mesajla heyecanlandı ve karşılaştığı sürpriz karşısında dili tutuldu. Notlarda şubedeki hesabına talep ettiği kredinin ayrı ayrı 2 defa yatırıldığı görüldü. Banka şubesi, 50 bin liralık krediyi, tam 3 kez ödedi. 

H.Ö. bankanın merkez şubesini aradı. Krediyi elden aldığını, hesabına yatırılan diğer 2 miktarın sahibi olmadığını hatırlattı. İtirazı kabul görmedi, paranın kendisi tarafından yatırıldığı söylendi. 

H.Ö. yeniden kredi çektiği banka şubesine gidip müdürle görüştü. Hatalı işlemleri anlattı. Araştırma sonucunda personelin parayı hata sonucu hesaba 2 defa yatırdığı belirlendi. Banka, H.Ö.’ye teşekkür etti. Dürüst müşteri de hakkı olmayan parayı iade etmenin manevi rahatlığı içinde evine döndü.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

13 May 2020 02:25
573 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Krediyi Kaptı, Çiftliği Kapattı

Çiftliğinde beslediği 100 dolayındaki kaz ile tavuk, açlık, susuzluk ve aşırı sıcak havadan dolayı telef oldu.

Dilencilere Devlet Bankasından Tüketici Kredisi

Adı açıklanmayan bir devlet bankasının Adana ve Hatay’da bulunan iki şubesinden dilenci, uyuşturucu müptelası ve hırsızlara tüketici kredisi verildiği iddia edildi.

Striptiz Yapan Robotlar

Las Vegas’daki ilginç olay, ‘robotlar yakın gelecekte insanları işsiz bırakacak,’ iddiasını doğrular nitelikteydi.

Nafaka Ödememek İçin Bütün Parasını Yaktı

Bruce McConvilla (55) adlı Kanadalı iş adamı, boşandığı karısına nafaka ödememek için bütün gayrimenkullerini sattı; elde ettiği 1 milyon dolar nakit kâğıt parayı da yaktı.

İsveç Köftesi Meğerse ‘Türk Köftesi’ymiş

Resmi Twitter hesabından tarihî bir açıklama yapan İsveç hükumet sözcüsü, ‘İsveç Köftesi’ adlı dünyaca ünlü yemeğin aslında Osmanlı mutfağına ait olduğunu açıkladı, tarihe not düştü.

Kadın Gardiyanın Tecavüz Ettiği Mahkûm

Silvia Pulido (35) adlı kadın gardiyan, ömür boyu hapse mahkum William Cordoba (57) isimli mahkûmu ‘seks kölesi’ haline getirip, 7 yıl boyunca kullandığı suçlamasından mahkum oldu.

Köpeklerle Evlendirilen Genç Kızlar

Kız çocuğunun bahtının iyi ve açık olması için, asırlardan beri süre gelen geleneklere uyuluyor.

Diğer Mizah Haberleri

Kolombiya Eroini Kanada Süpermarketinde

Kolombiya’da üretilen/gönderilen kilolarca eroin yanlışlıkla Kanada’daki süpermarketlere ulaştı.

Tekerlekli Sandalyedeki Ölüye Emekli Maaşı

Brezilya’nın Campinas şehrinde adı açıklanmayan bir kadın, beraber yaşadığı, bakımını yaptığı 92 yaşındaki adamın aniden ölümü üzerine emekli maaşını almak için plan yaptı.

Bankamatikten Maaş Alan Hayalet Memurlar

Gana’da 20 bini aşkın hayalet memurun işe gitmeden her aybaşında düzenli şekilde bankamatikten maaş aldıkları belirlendi.

Piton Zoruyla Senet İmzalatma

Antalya’da tefecilik yaptığı iddia edilen organize suç örgütünün, senet imzalatırken piton yılanını kullandığı, korkan mağdurun da istenileni yapmak zorunda kaldığı ortaya çıktı.

Buğday Tarlasının Göbeğine Kaçak Kumarhane

Kırıkkale’de bir buğday tarlasının ortasında dev çadır kurup kumar oynatan açıkgözler polisin gözünden kaçmadı.

75’lik Zampara Hayat Kadınlarınca Soyuldu

Yaşlı zampara ilk fahişe ile cinsel ilişkideyken, diğer 2 kadın evi inceden inceye taradı ve âlemcinin cüzdanından bir miktar para çaldı.

Hırsızlığı Sosyal Medyada Paylaştı

Sosyal medya hesabında kendi reklamını yapan, çaldığı para ve mücevherlerin fotoğraflarını yayınlayan cüretkar hırsız yakalandı.