75 Yıl Geciken Vuslat

KT Robbins ile Jeannine Pierson arasındaki aşk inanılması güç bir maceraydı.

75 Yıl Geciken Vuslat

KT Robbins ile Jeannine Pierson arasındaki aşk inanılması güç bir maceraydı.Robbins; 2. Dünya Savaşı’nın son günlerinde Fransa’nın Briey köyünde görevli bir ABD askeriydi. Köy ahalisi tarafından sevildi ve adeta yardımına koşuldu. Çamaşırlarını yıkayan ev sahibinin 18 yaşındaki kızını tanıdı ve kalbini kaptırdı. İkilinin aşkı kısa sürdü. Robbins, tanışmalarından 2 ay sonra ABD’ye dönmek zorunda kaldı; sevgilisini de köyünde bıraktı.

Çok istemesine karşın bir daha Fransa’ya gidemedi.

Sevgililer bir araya gelemedi; başka kişilerle tanıştı ve aile kurdu. Ama birbirlerini de unutmadılar; resimlerini sakladılar. Araya yıllar girince, aşk rafa kalkar gibi göründü.

2019 yılında, Normandiya Çıkarması’nın 79. Yıl dönümü kutlamalarında beklenmedik gelişme yaşandı. ABD’li emekli asker KT Robbins (97), Fransa’ya gitmeden bir gazeteciyle temas kurdu; eski sevgilisini bulması için yardım istedi. Gazeteci, Jeannine Pierson’ı (95) Briey köyünde buldu ve haberini ulaştırdı.

2 sevgili, kutlama törenlerinde buluştu; 2 saat birlikte vakit geçirdi. Birbirlerine hasretle sarılan ve ellerini bırakmayan sevgililer, yeniden görüşmek için sözleşti. Ayrılırken son sözleri: ‘Seni hep sevdim ve seveceğim,’ idi.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

2 January 2020 08:06
546 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Kot Pantolon Giyen Genç Kıza İdam

Neha Paswan (17) adlı genç kız, kot pantolon giydiği için ailesince dövüldü, hastaneye gitmesi engellendi, bir gün sonra da asılı halde bulundu.

‘Kaset’ Babasını Yitirdi

Portatif kaseti üretip/geliştirip müziği kolay erişilebilir hale getiren Hollandalı mühendis Lou Ottens 94 yaşında hayatını yitirdi.

Altı Bacaklı Kuzu

Diyarbakır’ın Düzova Köyü’nde hayvancılıkla uğraşan M.B’nin koyunlarından birisi 6 bacaklı kuzu dünyaya getirdi.

Bereket Ve Refah Getiren Gübre Savaşı

Güney Hindistan’ın bir köyünde yaşayan erkekler; hastalıkları sonlandıracağına, zenginlik getireceğine inandıklarından aralarında ‘gübre savaşı’ yapıyor.

Diğer Magazin Haberleri

Kurtarıcısına Âşık Olan Ayı

Veronika Dichka (25) adlı manken ve sosyal medya fenomeni genç kadın, hayatını kurtardığı, evine aldığı ayı tarafından korumaya alındı.

Botokslu Biden

Trump’a göre Biden, yüzünü gerdirdi, botoks yaptırdı ve bir takım estetik operasyon geçirdi.

11 Bin Liralık Köpek Mama Kabı

Kişisel ürünler yanında özel ev mobilyaları da üreten ünlü bir marka köpekler için paslanmaz çelikten mama kapları tasarlayıp piyasaya sürdü.

Messi’nin Kâğıt Peçetesi 1 Milyon Dolar

Ünlü futbol virtüözü Lionel Messi’nin (34) 21 yıllık kulübü Barcelona’dan ayrılırken gözyaşlarını silmek için kullandığı kâğıt peçete 1 milyon dolara satışa çıkarıldı.

Turistik Uzay Yolculuğu Bileti 450 Bin Dolar

İngiliz iş insanı Richard Branson’un (71) sahibi olduğu Virgin Galactic şirketi turistik uzay yolculuğuna zam yaptı.

Biden’ın Kredi Kartından Escort Bayana Ödeme

Joe Biden’ın (78) ABD Başkanlığı’na seçilmesinin ardından hakkında ilgi uyandıran, hayrete düşüren iddialar yayılmaya başladı.

Altın Tozu Katkılı Bir Top Dondurma 7 Bin Lira

Dünyanın en zengin şehirlerinden Dubai’de, yenilebilir altın tozu karıştırılmış özel yapım dondurmanın bir topu 3 bin dirhemden - yaklaşık 7 bin Türk Lirası! - satılmaya başlandı.