75 Yıl Geciken Vuslat

KT Robbins ile Jeannine Pierson arasındaki aşk inanılması güç bir maceraydı.

75 Yıl Geciken Vuslat

KT Robbins ile Jeannine Pierson arasındaki aşk inanılması güç bir maceraydı.Robbins; 2. Dünya Savaşı’nın son günlerinde Fransa’nın Briey köyünde görevli bir ABD askeriydi. Köy ahalisi tarafından sevildi ve adeta yardımına koşuldu. Çamaşırlarını yıkayan ev sahibinin 18 yaşındaki kızını tanıdı ve kalbini kaptırdı. İkilinin aşkı kısa sürdü. Robbins, tanışmalarından 2 ay sonra ABD’ye dönmek zorunda kaldı; sevgilisini de köyünde bıraktı.

Çok istemesine karşın bir daha Fransa’ya gidemedi.

Sevgililer bir araya gelemedi; başka kişilerle tanıştı ve aile kurdu. Ama birbirlerini de unutmadılar; resimlerini sakladılar. Araya yıllar girince, aşk rafa kalkar gibi göründü.

2019 yılında, Normandiya Çıkarması’nın 79. Yıl dönümü kutlamalarında beklenmedik gelişme yaşandı. ABD’li emekli asker KT Robbins (97), Fransa’ya gitmeden bir gazeteciyle temas kurdu; eski sevgilisini bulması için yardım istedi. Gazeteci, Jeannine Pierson’ı (95) Briey köyünde buldu ve haberini ulaştırdı.

2 sevgili, kutlama törenlerinde buluştu; 2 saat birlikte vakit geçirdi. Birbirlerine hasretle sarılan ve ellerini bırakmayan sevgililer, yeniden görüşmek için sözleşti. Ayrılırken son sözleri: ‘Seni hep sevdim ve seveceğim,’ idi.

Ali Hikmet İnce derledi ve yazdı.

2 January 2020 08:06
747 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Kot Pantolon Giyen Genç Kıza İdam

Neha Paswan (17) adlı genç kız, kot pantolon giydiği için ailesince dövüldü, hastaneye gitmesi engellendi, bir gün sonra da asılı halde bulundu.

‘Kaset’ Babasını Yitirdi

Portatif kaseti üretip/geliştirip müziği kolay erişilebilir hale getiren Hollandalı mühendis Lou Ottens 94 yaşında hayatını yitirdi.

Altı Bacaklı Kuzu

Diyarbakır’ın Düzova Köyü’nde hayvancılıkla uğraşan M.B’nin koyunlarından birisi 6 bacaklı kuzu dünyaya getirdi.

Bereket Ve Refah Getiren Gübre Savaşı

Güney Hindistan’ın bir köyünde yaşayan erkekler; hastalıkları sonlandıracağına, zenginlik getireceğine inandıklarından aralarında ‘gübre savaşı’ yapıyor.

Diğer Magazin Haberleri

450 Bin Liralık Yengeç Izgara

Japon ultra zenginlerinin sofralarını yılda bir kez süsleyen dünyanın en kıymetli yengeci müzayedede rekor fiyata alıcı buldu.

Devletin Parasını Seks İşçilerine Dağıtan Memur

Hollanda’da devleti dolandıran Ramon van S. adlı memur, parayı ‘zor durumda kalan seks işçisi kadınlar’a bağışladığını iddia etti.

Pos Cihazıyla Bahşiş Toplayan Müzisyen

Zeljko Djakic (42) adlı Boşnak asıllı sokak müzisyeni dinleyicilerinden daha çok para toplamanın yolunu buldu.

Dünyanın En Güzel Banka CEO'su Olacaktı

ABD eski Başkanı Donald Trump, güzel kızı Ivanka Trump'ı ülkesinin en önemli finans kurumlarından birisinin direktörlüğüne getirmeyi düşünmüş.

Al Capone'nin Tabancasına 150 Bin Dolar

Dünyaca ünlü ABD’li gangster Al Capone’nin tabancası 150 bin dolardan açık artırmaya çıkarıldı.

Kurtarıcısına Âşık Olan Ayı

Veronika Dichka (25) adlı manken ve sosyal medya fenomeni genç kadın, hayatını kurtardığı, evine aldığı ayı tarafından korumaya alındı.

Botokslu Biden

Trump’a göre Biden, yüzünü gerdirdi, botoks yaptırdı ve bir takım estetik operasyon geçirdi.