4 Kulaklı Kedi

4 kulaklı kedi Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir evin bahçesinde bulundu.

4 Kulaklı Kedi

4 kulaklı kedi Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir evin bahçesinde bulundu. 'Mavi Rus' cinsi anneden doğan 7 yavru kaderlerine terk edilmişti. Sokak kedilerine bakan bir hayvansever enikleri sahiplendi. Sonra da çevresindeki arkadaşlarına dağıttı. Cengiz Keçici’nin payına düşen yavru hareketli, sevecen ve sıcakkanlıydı. Kendisine ‘Midas’ adı verildi. Biraz serpilince 4 kulaklı olduğu fark edildi. Fazladan 2 kulaklı pisiye pek rastlanmazdı. Olay ilgi çekiciydi. Midas adına Instagram’da hesap açıldı. İlk bir ay içinde, dünyanın hemen her yerinden 90 bine yakın takipçiye ulaşıldı.

4 kulaklı kedi Midas, dünyanın pek çok ülkesinde - özellikle de Avrupa’da! - sosyal medyada, görsel ve yazılı basında çıkan haberlere konu oldu.

25 November 2021 10:59
502 kez okundu

Süzme HaberBenzer Haberler

Sokak Kedisine ‘Fakirlik Belgesi’

İstanbul’da bir mahalle muhtarı, yıllardır bakımını yaptığı, ihtiyaçlarını karşıladığı sokak kedisine ‘fakirlik belgesi’ verilmesi için bağlı bulunduğu ilçenin kaymakamlığına başvurdu.

Kedi Dili Çözümlendi

Kedilerin kendi aralarında yaptıkları konuşmaların anlamı çözüldü.

Çevre Bakan Yardımcısı Yapılan Kedi

Rusya’nın Ulyanovsk şehrindeki atık işleme tesisinde bulunan ve ölümüne ramak kala kurtarılan kediye büyük ikramiye çıktı.

Kediler Potansiyel Covid-19 Bulaştırıcısı

OIE - Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü! -, kedi, köpek, rakun, kaplan ve vizon gibi türlerin koronavirüs bulaştırabileceğini açıkladı, dikkatli davranılmasını istedi.

Diğer Hayvanlar Haberleri

Kızarmış Tavuk Butu Seven Ayı

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan John Holden (45), evinin mutfağında kızarmış tavuk butu yiyen yaban ayısını görünce ne yapacağını şaşırdı.

Sokak Kedisine ‘Fakirlik Belgesi’

İstanbul’da bir mahalle muhtarı, yıllardır bakımını yaptığı, ihtiyaçlarını karşıladığı sokak kedisine ‘fakirlik belgesi’ verilmesi için bağlı bulunduğu ilçenin kaymakamlığına başvurdu.

Yavru Köpeğe Annelik Yapan Maymun

Hindistan’ın Roda kasabasında sokak ortasına bırakılan yavru köpeği bir maymun sahiplendi.

Antik Şehri İşgal Eden Maymun Çeteleri

Tayland’ın antik Lopburi kenti, kalabalık maymun çeteleri tarafından işgal edildi.

Kaçak İçkiyle Kafayı Bulan Sığırlar

Hindistan’ın Gucerat eyaletindeki bir çiftlikte dikkat edilmese toplu ölüm yaşanacaktı.

Yumurtlayan Horoz

Türkiye’de tavuk gibi yumurta yapan horozlara rastlanması şaşkınlık yarattı.

Köpekler İçin Özel Yapım Spor Ayakkabı

Köpeklerin rahat yürümesi, az yorulması, ayak tabanlarının yaralanmaması ve mikrop kapmaması için çok özel spor ayakkabılar üretildi.